Magic Mouse zodpovedná za vybíjanie bezdrôtovej Apple klávesnice?

Apple predáva svoje vlastné klávesnice a populárnu multi-touch myš Magic Mouse. Tieto periférie spolu ladia a pokiaľ si potrpíte na dizajn, nebudú rušiť na žiadnom pracovnom stole. Kvôli využitiu bezdrôtovej Bluetooth technológie dojem nekazia ani káble a užívatelia majú k dispozícii viac voľných USB portov. Na oficiálnych Apple diskusných fórach sa však objavujú témy týkajúce sa rýchleho vybíjania bezdrôtovej klávesnice. Údajne je za to zodpovedná práve Magic Mouse. Špekuluje sa, že by príčinou mohla byť nejaká chyba, kvôli ktorej Magic Mouse bráni prejsť Apple klávesnici do režimu spánku. Najnovšia Apple Wireless klávesnica pritom mala priniesť dlhšiu životnosť pri menšom počte batérií (len dve). Preto ma osobne prekvapilo, keď som v nej batérie musel vymeniť už po necelých dvoch týždňoch používania.

Diskusie na Apple fórach naznačujú, že pri použití inej ako Magic Mouse sa tento problém neobjavuje a klávesnica vydrží viditeľne dlhšie. Zatiaľ sme však nemali možnosť tento problém dlhodobo overiť. Apple však podľa niektorých užívateľov už o tejto chybe vie a pracuje na jej riešení. Chybu by mal spôsobovať chybný Bluetooth ovládač. Týkajú sa tieto problémy použitia bezdrôtovej klávesnice a myši od Apple aj vás? Svoje skúsenosti s Apple perifériami a životnosťou batérií v nich môžete popísať v diskusii pod článkom.

komentárov
 1. No ja mám Magic Mouse a aj novú bezdrôtovú klávesnicu a stav batérie po 4 týždňoch užívania je: klávesnica – 94%, myš – 55%. Takže ja asi tento problém nemám. Ale je to asi spôsobené tým, že viac používam myš ako píšem na klávesnici.

  0
  0
 2. Aha! Súhlasím. Uvedená kombinácia je naozaj rýchlovybíjajúca sa. Mám MacBook a MacMini. Oboje s BT klavírmi aj myškami. Vybíja sa to fakt rýchle. Ale myši išli do bažin lebo s tými malými guličkami bola stále patália a tak mám teraz BT-Wacom tablet+myš a je to lepšie. Navyše jedna klávesnica neprežila poliatie červeným vínom, tak ju nahrádzam klávesnicou s chvostíkom. Ale v zásade súhlas s článkom

  0
  0
 3. ja mám takisto novú klávesniu aj mafic mouse a myš oi mesiaci má 32 health a klávesnica po 3 týždňoch 80 … takže ani ja tento problém nepociťujem

  0
  0
 4. K MacMini mám staršiu BT klávesnicu Apple a BT MagicMouse. Mám pocit, že pod Snow Leopardom sa obe vybíjajú oveľa rýchlejšie – alkalické AA vydržia necelý mesiac (pod Leopardom vydržali dva mesiace), nabíjateľné asi týždeň.

  0
  0
 5. to PM: tvoj problem je asi niekde inde lebo tento clanok pise o kombinacii wireless alu klavesnice + magic mouse a ty tu spominas mighty mouse (kedze pises o gulicke)

  0
  0
 6. No mne sa klavesniva vybila po 2 tyzdnoch, ale boli tam original baterie , ktore tam boli pribalene. teraz som ich vymenil za duracell- a klavesnica je po 2 tyzdnoch na 100%

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.