Knihy budúcnosti na iPade podľa vydavateľstva Penguin Books

Výkonný riaditeľ vydavateľstva Penguin Books, John Makinson, predviedol predstavu spoločnosti o knihách budúcnosti pre zariadenia ako iPad. Interaktívne knihy budú zahŕňať rôzny audio alebo video obsah, spoločnosť plánuje integrovať aj možnosť IM komunikácie medzi jednotlivými čitateľmi. Keďže na pokročilé funkcie už Apple iBookstore formát EPUB nedostačuje, interaktívne knihy bude spoločnosť predávať pravdepodobne ako samostatné aplikácie v App Store. Riaditeľ si taktiež pochvaľuje Apple politiku, na základe ktorej ide Applu 30 % zisku. Akokoľvek vysoké sa toto číslo môže zdať, podľa Johna Makinsona je to stále výhodnejšie ako 50 %, ktoré si žiadajú tlačiarenské firmy.

Predstava interaktívnych kníh sa síce môže zdať na prvý pohľad atraktívna, na druhej strane je ale možné, že sa papierové knihy stanú pre deti nasledujúcich generácií skôr abstraktným pojmom a celkovo bude množstvo čítajúcej mládeže klesať ešte rýchlejšie. Zároveň je však možné, že stieranie rozdielov medzi knihami a aplikáciami dokáže priniesť jednoduché a zábavné vzdelávanie pre ešte väčšie množstvo ľudí.

Zdroj: MacRumors.com

komentáre
  1. No ja nevim, ale dostavat pri cteni knihy od nejakych “cizich” ctenaru IM zpravy, tak bych asi zabijel :-) Ale na iPad se tesim, plne nahradi uz me doshlujici PDA (kde ctu knihy v soucasnosti na 3,7″)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť