Google Goggles – vyhľadávanie cez obrázky konečne aj pre iPhone

Takmer rok po uvedení Google Goggles pre Android prináša Google túto inovatívnu funkciu aj na iPhone. Vyhľadávanie fotením nebolo vydané v samostatnej aplikácii, ale ide o novú funkciu už existujúcej aplikácie od Googlu – Google Mobile App for iPhone. Táto aplikácia umožňovala vyhľadávanie na základe hlasových povelov, pomáhala si aj určením polohy vášho telefónu a najnovšie vďaka Google Goggles dokáže vyhľadávať na internete aj to, čo práve odfotíte.

Funkcia je však ešte stále vo vývoji. Funguje dobre v prípade, že fotíte rôzne pamiatky, logá, obaly kníh, filmov a hier. Ak ste sa však tešili, že vám napríklad nájde informácie o zvieratách, ktoré odfotíte v ZOO, musím vás sklamať. Google Goggles si v tomto štádiu ešte nevedia poradiť s vyhľadávaním zvierat, rastlín, jedál, nábytku a podobne.

Google Mobile App je v App Store k dispozícii zadarmo, pre fungovanie Google Goggles však potrebuje iPhone 3GS alebo iPhone 4 s iOS 4 kvôli automatickému zaostrovaniu, ktorým disponujú len fotoaparáty v týchto iPhonoch.

V zbežnom testovaní aplikácie som nenarazil na väčšie problémy, samozrejme, Google Goggles sú dostupné len anglicky hovoriacim používateľom. S nájdením informácií o knihe (v angličtine) nemala aplikácia najmenší problém. Google Goggles na odfotenom obrázku vyhľadáva text, logá a obrázky, ktoré potom farebne odlíši. Vy si následne vyberiete, ktorý z nájdených výsledkov chcete ďalej vyhľadávať na Googli.

Google Mobile App

Približnú predstavu o tom, ako Google Goggles fungujú, si môžete urobiť aj na základe nasledujúceho vi­dea:

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.