FaceTime cez 3G na iPhone 4 je konečne možný, za pomoci jailbreaku

Aj keď funkcia FaceTime je veľmi obľúbená, zatiaľ je obmedzená len na použitie na WiFi sieti. Steve Jobs to na svojej prezentácii odôvodnil tým, že spojazdnenie funkcie cez 3G sieť operátora si vyžaduje dlhšie jednania a bude teda dostupná až neskôr. Teraz, za pomoci novovydaného jailbreaku pre iPhone 4 a jednej aplikácie, môžete videotelefonovať z kadekoľvek a hneď.

Po úspešnej procedúre jailbreaku cez jailbreakme.com stačí nainštalovať aplikáciu My3G, ktorá je dostupná tak v programe Cydia (za cenu $2,79) ako v programe Rock (za cenu $3,99). Keďže na FaceTime treba aj na neupravenom telefóne silný WiFi signál aby bola kvalita dobrá, rovnako je nutný silný 3G signál. V dobrých podmienkach je však podľa ľudí, ktorí mali možnosť videohovor vyskúšať kvalita na 3G prekvapivo slušná.

Podľa testovania serveru 9to5mac spotrebuje FaceTime cez 3G približne 3 MB dát za minútu – polovica ide na prenos do internetu a polovica z internetu. Pokiaľ teda budete mať menší paušál, treba si dať pozor, ak však máte 1 GB alebo 2 GB dátový balík, bude vám stačiť na 6,5 alebo 13 hodín videohovoru.

komentárov
 1. Když vidím to trhání, tak to na 3G skutečně moc není. Nedivil bych se, kdyby jeden z důvodů proč je FT jen na wifi bylo právě tohle. Uplně to totiž kazí ten prožitek. V porovnání s prezentací applu je to nebe a dudy.

  Myslím, že pro plynulý hovor musí být kapicita sítě aspon 1Mbit, což na nějakým EDGE opravdu nebude.

  0
  0
 2. keby mal niekto iP4, mozme si zavolat cez FaceTime, som z BA.

  BTW mi tu na Slovensku mame podstatne stabilnejsie a rychlejsie siete ako oni v US (padanie signalu, rusenie hovoru je len blud, na SVK to nefunguje :)) alebo v CZ, HSPA (OR 14,4Mbit / TM tusim 10Mbit) takze sa toho vobec nebojim ;)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.