Camera for iPad – pridajte si do iPadu pomocou aplikácie funkčný fotoaparát

Jedno z najväčších sklamaní z iPadu plynulo z jeho absencie fotoaparátu či webkamery. Dočasné riešenie teraz môže ponúknuť aplikácia Camera for iPad. Možno sa pýtate, ako je možné doplniť chýbajúcu kameru prostredníctvom softvéru. Vysvetlenie je jednoduché: Aplikácia má dve verzie – prvá je určená pre iPad (prípadne aj iPod touch alebo iPhone) a druhá pre iPhone (3G/3GS). Práve iPhone 3G/3GS bude zdrojom obrazu fotoaparátu, ktorý uvidíte aj na iPade. Prenos je zabezpečený bezdrôtovo, cez Bluetooth. Na iPade pomocou aplikácie Camera for iPad vyšlete do iPhonu príkaz pre zhotovenie fotografie a ten ju následne cez Bluetooth odošle späť do iPadu. Skúsenosti prvých užívateľov upozorňujú najmä na pomalý prenos hotových fotografií, ktorý je spôsobený práve použitím technológie Bluetooth, ktorá je oproti Wi-Fi neporovnateľne pomalšia. Ak už patríte k prvým majiteľom iPadu, aplikáciu Camera for iPad si z App Store môžete stiahnuť za cenu 0,79 EUR.

Predstavu o tejto aplikácii vám môže pomôcť urobiť aj nasledujúce video pripravené stránkami 365Geeks.com.

komentáre
  1. Zaujimave, v tom videu sa hovori o “iPhone 3GS only” a v popise aplikacie je aj na 3G aj na 3GS. Je nejaky rozdiel pri bluetooth v tychto verziach telefonov?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.