BlindType – klávesnica, ktorá sa vám prispôsobí a odhadne čo ste chceli napísať

BlindType je unikátna aplikácia, ktorá je vďaka špeciálnym algoritmom schopná predpovedať, čo chcete na svojom iPhone, iPode touch a iPade (alebo Androide) napísať. V BlindType môžete písať napríklad počas šoférovania alebo keď ste „spoločensky unavení“, tak či onak, na rozdiel od klasického písania, tu sa klávesnica prispôsobuje vám, nie naopak. Okrem jej veľkosti, orientácie a umiestnenia je k dispozícii aj možnosť úplne ju skryť a písať na ľubovoľnom mieste. Zlou správou však je, že do App Store sa pravdepodobne nedostane, nakoľko porušuje pravidlo Apple, podľa ktorého žiadna aplikácia nesmie nahradiť originálnu softvérovú klávesnicu od Apple. BlindType tak bude k dispozícii len pre jailbreaknuté zariadenia, aj keď vývojári dúfajú, že sa im podarí presvedčiť Apple, aby mohla byť zverejnená aj v App Store. Dátum vydania je zatiaľ stanovený na „čoskoro“.

komentárov
 1. zaujímavé informácie, až na maličkosť – možno by nebolo od veci zvážiť, či je vhodné uviesť odkaz na “písanie počas šoférovania” :-( …. nie je to v rozpore so zákonom o cestnej doprave :-) ? robíme tak síce viacerí, ale veľmi sa s tým chváliť môže nevyplatiť :-)!

  0
  0
 2. No to bude zas zadávania slov do slovníku, ako si to iste mnohí pamätáme z používania T9 :) Ale každopádne je to dobrá vec, nakoľko nepochybne aj vy ste už nadávali, keď ste sa snažili niečo napísať za “drncajúcich” podmienok :)

  0
  0
 3. Ono keď to dajú na schválenie ako aplikáciu na písanie poznámok (ktoré sa dajú neskôr skopírovať) tak by im to prešlo. Apple nechce, aby si každá app robila svoju klávesnicu a potom mali užívatelia problémy na tom písať, ale aplikácie výhradne určené na iný spôsob písania sú v poho, však teraz v AppStore je napríklad ShapeWriter – tiež iný spôsob písania, iná vlastná klávesnica

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.