Apple zverejnil dokument pre riešenie problémov s nesprávnym budením na iPhone a iPode touch

Ako ste sa na MacBlog.sk mohli dočítať, problém so zlým spúšťaním budíkov na iPhonoch a iPodoch touch s iOS 4.1 sa dostal aj do Európy. Na rozdiel od Austrálie a Nového Zélandu sa na starom kontinente spúšťali budíky o hodinu neskôr, ako by podľa zmeneného času mali. Apple už v čase prvých problémov s budíkmi verejnosť ubezpečil, že problém bude vyriešený v iOS 4.2, ktorý by mal byť vydaný tento mesiac. Napriek tomu Apple teraz zverejnil na svojich stránkach podpory dokument, ktorý je venovaný práve tomuto problému a ponúka dočasné riešenie.Podľa dokumentu sa problém týka len budíkov, ktoré majú nastavené opakovanie, a objavuje sa len krátko pred alebo po zmene z letného na zimný čas. Ak chcete, aby budíky zvonili v správny čas, je potrebné vypnúť ich automatické opakovanie a nastaviť ho na „Never“. Dočasne tak budete musieť manuálne zapínať budíky každý deň. Po siedmom novembri 2010 budete môcť opakovanie budíkov opäť zapnúť, vtedy totiž dôjde k zmene času v USA a Kanade a problém by sa už nemal prejavovať.

komentárov
 1. To snad nie… ak vedia v com je problem (co vedia, kedze v 4.2 to uz vyriesene bude) mali vydat opeavu. Toto nie je riesenie, pripada mi to ako M$ “riesenie” z minuleho storocia na win 95. Jednoduchsie je prestavit si budik o hodinu skor (ako to mam ja) a chodi aj repeat. Apple si zase len zhorsuje svoju reputaciu.

  0
  0
 2. takze si v kalendari na 7. november pridam udalost, ze problem s budikom mi vyriesil ios 4.2 v oktobri a dovtedy si ho budem zapinat rucne kazdy vecer… :) jednoduchsie bolo v resolution uviest aby sme si nastavili na budiku o hodinu menej

  0
  0
 3. mne funguje dat repeat everyday, na rozdiel od weekdays, co som mal dovtedy. Netreba ma vypnute opakovanie ako sa tu pise. aspon u mna

  0
  0
 4. Ja som koli tomu vcera zaspal na prednasku. Riesenie pre mna bolo vymazat a znovu nahodit vsetky budiky naspet. Odvtedy idu bez problemov.

  0
  0
 5. Válka je mír. Svoboda je otroctví. Nevědomost je síla.

  Apple pouzivam leta, ale takova ovecka nejsem abych se tvaril podle Apple, ze je o hodinu jiny cas. 8:00 je 8:00 a ne 7:00!

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.