Apple spúšťa program výmeny nefunkčných slúchadiel priložených k iPodu Shuffle tretej generácie

Predstavenie tretej generácie najmenšieho hudobného prehávača na svete, iPodu Shuffle, bolo spojené s množstvom negatívnych ohlasov. Oproti predchádzajúcej generácii bol síce tento prehrávač ešte výrazne menší, no negatívom je, že vďaka tomu prišiel o ovládanie priamo na tele prehrávača a akákoľvek interakcia s prehrávačom funguje len prostredníctvom ovládania na kábli slúchadiel. S tým prišiel aj prvý šok spôsobený tým, že iPod Shuffle nie je možné použiť so žiadnymi obyčajnými slúchadlami okrem tých od Apple. Dôvodom je práve špeciálne ovládanie na ich kábli.

Apple slúchadlá sú však zrejme jedným z najmenej obľúbených produktov spoločnosti. Ignorujúc kvalitu zvuku, ktorá môže byť pre niektorých užívateľov dostačujúcou, je druhým najčastejšie kritizovaným nedostatkom pomerne jednoduché a hlavne rýchle opotrebovanie slúchadiel až do štádia, kedy už nie sú funkčné. iPod Shuffle je síce najlacnejším prehrávačom od Apple, no predstava nutnosti zakaždým kupovať nové originálne slúchadlá kvôli nemožnosti nahradiť ich inými výrazne zvyšuje jeho reálnu cenu pre zákazníka.

Z centra Apple ale vyšla pre všetkých majiteľov tretej generácie iPodu Shuffle pozitívna správa. Spoločnosť spustila program, vrámci ktorého majú všetci majitelia týchto prehrávačov možnosť bezplatnej výmeny originálnych slúchadiel až do dvoch rokov od kúpy prehrávača, samozrejme, za predpokladu ich nefunkčnosti. Program sa vzťahuje aj na Apple In-Ear slúchadlá s ovládaním na kábli a mikrofónom a Apple Earphones taktiež s ovládaním a mikrofónom. Slúchadlá, na ktoré sa program vzťahuje majú všetky ovládač rovnaký ako na nasledujúcom obrázku:

Diaľkové ovládanie na kábli
komentáre
  1. to ako pri tom možu fungovať len od apple šuštiatka??? žiadne iné ktoré majú ovládanie? čosi..ale veď je taký jack s tlačitkamy nie?

    0
    0
  2. Netušíte někdo, jestli bude něco podobného zavedeno i v ČR a na Slovensku? Nebo jestli bude možné se někde výměny sluchátek dovolat?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť