Apple spúšťa program opráv bielych a čiernych MacBookov z rokov 2006 a 2007

Apple spustil program opráv MacBookov, ktoré majú problémy s pevnými diskmi. Vrámci programu maju majitelia čiernych a bielych MacBookov predaných medzi májom 2006 a decembrom 2007 nárok na bezplatnú opravu alebo náhradu nákladov na predchádzajúce platené opravy. Problém s harddiskom sa prejavoval blikajúcim otáznikom na obrazovke zapnutého MacBooku. Procesory týchto MacBookov mali frekvencie 1.83GHz, 2GHz a 2.16GHz spolu s HDD kapacitami 60GB, 80GB, 100GB, 120GB a 160GB.

Program zahŕňa opravy do troch rokov od kúpy alebo do 15. augusta 2010, aplikovaná je alternatíva, ktorá poskytuje dlhšie pokrytie problémov. Apple tak reaguje na problémy s pevnými diskmi Seagate, ktoré sa nachádzali práve v týchto modeloch.

komentárov
 1. Prosim nekontaktuje servisne strediska a predajcov ohladom vratenia penazi za vykonane vymeny HDD ktore spadaju do tohto programu.

  Ak si myslite ze spadate do programu a zaplatili ste za vymenu musite kontaktovat priamo Apple, servisne strediska a predajcovia tieto refundacie nerobia a neriesia.

  AppleCare: 0800 004640
  V súčasnosti sa telefonická podpora poskytuje len v anglickom jazyku.
  čísla telefonickej podpory na celom svete http://www.apple.com/support/contact/phone_contacts.html

  Ak sa vam HDD pokazil teraz a spadate do programu, servisne strediska to budu opravovat bezplatne.

  0
  0
 2. Taky by mě to s těmi kryty zajímalo. Mám černý MacBook z prosince 2007 a mám prasklý kryt na dolní liště nalevo i napravo od touchpadu.

  0
  0
 3. Lubo: jestli si to nepletes s prvni generaci Macbooku, kdy ty kryty vlivem slunce zloutly. O vymene praskajicich krytu jsem neslysel a lide v mem okoli ho maj praskly vsichni.

  Lubo: jj tam to praska.

  0
  0
 4. Zaujímavá sprava, neviete ako sa to bude riešiť na Slovensku? Mám biely macbook z leta 2006 a síce mi zatiaľ funguje harddisk dobre, ale asi pred dvomi týždňami mi začal náhodne vydávať veľmi zvláštny zvuk. Zatiaľ mi to urobil len pár krát a vždy po pár minútach prestal a napadlo má že už to je začiatok jeho konca… Kedže to budú opravovať až do augusta asi počkám s tým diskom či sa to nezhorši, ale zaujimalo by má koľko asi stojí tá výmena plastov a neviete aký sú rýchly v strediskách na sk?

  0
  0
 5. Stava sa mi ze ked vypnem “na tvrdo” macbook white, a potom ho chcem zapnut, straaaaaaasne dlho nacitava (neveim ci ovbec nacita)… na obrazovke je apple logo a kolecko sa toci… potom strcim instalacku, preinstalujem… a uz to funguje… toto sa mi stalo asi 3x …. (a niekedy ani nemusim vypnut na tvrdo..)
  Je to tiez chyba s diskom?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.