Apple predstavil nový iLife ’11 — dostupný oddnes a iba za 49 USD

Apple začal svoju macovsky zameranú prezentáciu rozprávaním v číslach. Mac sa zaslúžil presne o jednu tretinu zisku firmy Apple. Na svete používa Mac 50 miliónov ľudí a za posledný rok sa predaj zdvihol až o 27 %. V USA prekonal podľa dát agentúry NPD Mac 20-percentný podiel na trhu počítačov.

Na platforme je 600 tisíc registrovaných vývojárov a číslo sa zvyšuje až o 30 tisíc každý mesiac. Tim Cook, viceprezident spoločnosti, ocenil novonadobudnuté partnerstvo s Valve, ktorá priniesla na platformu hráčsky systém Steam a Autodesk, ktorý čoskoro sprístupní Autocad. Microsoft je spomenutý ako stály partner firmy. Apple sa pýši už siedmy rok za sebou prvým miestom v spokojnosti zákazníkov. Podobne je to aj v zákazníckej podpore.

iLife ’11

iLife je označený za dôvod prečo si niektorí ľudia kupujú Mac. Firma predstavuje novú verziu balíka, s rovnakou päticou aplikácií.

iPhoto 11

 • Nové fullscreen módy — S aplikáciou sa teraz dá  pracovať aj výlučne vo fullscreene. Nevidíte len fotky samotné, ale aj  Events, Faces a Places.
 • Vylepšená integrácia Facebooku. — iPhoto automaticky  zobrazuje fotky zo sociálnej siete Facebook a Flickr.
 • Jednoduché emailovanie — Emailový klient pre  odosielanie fotografií integrovaný priamo v iPhote. Prináša mnohé témy,  možnosť zaslať fotky v plnom rozlíšení.
 • Nové slideshow — Pôsobivé animované prezentácie.  Nové témy „reflection“ a „holiday spirit“.
 • Tvorba kníh — Cez funkciu tvorby kníh si ľudia  objednávajú dva milióny výtlačkov ročne, teraz sa funkcia ešte  výraznejšie zlepšuje. Na výber sú mnohé témy a používateľ má pri  tvorbe plnú kontrolu.
 • „Knihtlačové“ pohľadnice — Pohľadnice tlačené  z výšky s reliéfom a digitálne vytlačenou vašou fotografou.

iMovie 11

 • Nová editácia audia — Úprava hlasitosti v celej  sekvencii alebo len v určitých častiach. Prechody a zvukové efekty.
 • One-step effects — Jednoduchá tvorba efektov ako je  spomalený opakovaný záznam alebo zamrazená snímka.
 • Trailery — Apple predstavuje skutočne pôsobivý  spôsob tvorby filmových uputáviek. Vyberiete zábery určitého typu a  program urobí všetko za vás. Detekcia tvárí vám pomáha vybrať vhodné  sekvencie.

GarageBand

 • Groove matching — Pomôcka pre úpravu rytmusu pri zle  nahranej pesničke. Xander Soren, hlavný inžinier aplikácie funkciu humorne  nazýva spellcheckerom pre zlý rytmus.
 • Flex Time — Funkcia pre úpravu dĺžky rôznych tónov  a segmentov.
 • Nové lekcie — Nové lekcie pre náuku hrania na  klavíri a gitare.
 • Ako hrám? — Umožňuje hrať „popri“ skutočnej  pesničke a porovnať, na koľko percent ste zahrali pieseň dobre.

Cena a dostupnosť

iLifom je ako vždy vybavený každý nový Mac, majitelia staršej verzie môžu upgradovať len za 49 $. Balík programov je dostupný v USA už oddnes.

Foto: Apple/Engadget

komentárov
 1. 2efkooo – urcite bude minimalne na CD pribalene. Na keynote rikali, ze bude u kazdeho noveho prodaneho macu. V nejhorsim se muzes zeptat prodavace.

  Ja takhle loni taky v NYC kupoval MBP v den kdy vysel Snow Leopard. Na MBP byl sice nainstalovany Leopard i orig DVD byl leopard, ale navic tam bylo hozeno i DVD se Snowem.

 2. sie65: ta cena je v podstatě stejná jako u iLife’09, ten byl (ještě je) k mání na DTPobchod.cz za nějakých 1200,- bez DPH, což odpovídá US cena + EU přirážka.

 3. a ked si kupim priklad buduci týžden macbook pro (čo sa aj chystám) v Košiciach tak už k tomu bude aj iLife 11 alebo ma odkážu na upgrade?

 4. @bastrak:
  ako by sa ti pacilo, keby si nieco spravil a predaval. Ludia by k tebe chodili do skladu a brali ako zo svojho? Samozrejme bez platenia.

 5. to bastrak: vieš, že to bolo prvé, čo ma napadlo ? a urobil by som to v prípade, že si ho chcem vyskúšať. tak, ako som to urobil s iWork-om, ale proste, iWork ma neoslovil, takže čakám na Office 2011, len neviem, či dám zarobiť Gatesovi :D  ale prečo to sťahovať, keď si to môžem kúpiť a není to až taká pálka, ako pri Office.

  to all: neviete, či nebude zasa balíček s Mac OS X Lion + iLife’11 prípadne aj s iWork-om’11 ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…