Apple predal za prvé tri dni 1,7 milióna iPhonov 4

Apple v tlačovej správe oznámil, že za prvé tri dni predaja prekročil počet predaných kusov 1,7 milióna. iPhone 4 tak pre Apple predstavuje produkt s najrýchlejším úvodným predajom, predbehol aj iPad, ktorému trvalo dosiahnutie miliónovej hranice mesiac (presnejšie 28 dní). Treba však podotknúť, že iPhone 4 sa predával od začiatku vo viacerých krajinách (USA, Veľká Británia, Francúzsko, Nemecko a Japonsko), zatiaľ čo iPad bol po uvedení dostupný len v USA. Apple sa zároveň ospravedlňuje za nedostatok skladových zásob, kvôli ktorému sú predaje obmedzené a na svoj iPhone 4 si niektorí musia počkať dlhšie. Obrovský záujem tak zrejme neovplyvnili ani správy o rôznych chybách, o ktorých ste sa už mohli dočítať. Podľa odhadov až 77 % kupujúcich prechádza na iPhone 4 z predchádzajúcej generácie iPhonu. Ďalšia vlna rozširovania dostupnosti iPhonu 4 príde v júli, kedy sa dostane do ďalších 18 krajín. Na Slovensku bude zrejme dostupný až v auguste. Biely model iPhonu 4 by sa mal začať predávať taktiež koncom júla.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.