Apple I bol v aukcii predaný za 210 000 USD

Jeden z prvých Apple počítačov na svete, Apple I, bol na nedávno usporiadanej aukcii vydražený za astronomických 210 000 USD. Aukciu vyhral súkromný zberateľ Marco Bolione, počítačov Apple I bolo vyrobených len okolo 200, pričom pôvodná cena bola v roku 1976 666 USD. Spolu s počítačom obdržal zberateľ pôvodné balenie s predajnou zmluvou podpísanou Steveom Jobsom a listom podpísaným spoluzakladateľom Steveom Wozniakom, ktorý sa aj osobne zúčastnil aukcie. Procesor v Apple I je asi 1000× pomalší ako ten v iPade.

komentárov
 1. Mam dojem z clanku ze cena bola 1976 666 USD. :-D
  PS: co bolo na tej kazete? Programove vybavenie alebo nahravka kde sa J a W prihovarali kupujucemu?

  0
  0
 2. Myslim, ze procesor v iPade je aspon milion krat rychlejsi ako ten v Apple I. Nejde len o frekvenciu ale aj o efektivitu ( pocet spracovanych instrukcii za takt, operacie s cislami s desatinnou ciarkou, instrukcie pre pracu s grafikou, … ).

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.