Apple blokuje hackerov z App Store?

Už od predstavenia iPhonu ako uzatvorenej platformy neskôr obohatenej o App Store, do ktorého sa však aplikácie dostanú vždy až po schválení Applom, bolo jasné, že sa tieto obmedzenia pokúsia hackeri prelomiť. Netrvalo dlho a hackerom sa to podarilo. Nejde len o odblokovanie pre použitie s ľubovoľnými mobilnými operátormi, to stratilo dôležitosť po rozšírení predaja do takmer celého sveta vrátane neblokovaných verzií. Prioritou sa stal tzv. jailbreak telefónov, ktorý okrem iného umožňuje inštalovať neoficiálne či pirátske aplikácie a spustiť Applom zablokované funkcie. Applu a vývojárom z toho dôvodu unikajú nemalé zisky (podľa odhadov až 450 mil. USD), preto je logickou reakciou snaha podobným aktivitám predísť alebo ich aspoň sťažiť, čo môže odradiť menej skúsených užívateľov. Iné kroky v tejto oblasti zatiaľ spoločnosť nepodnikla.

To však menia informácie o zablokovaní minimálne dvoch Apple ID pre vstup do App Store. Údajne má ísť práve o známych hackerov „iH8sn0w“ a „Sherif“, v mnohom nápomocných pri hľadaní ciest ako odblokovať aj najnovší firmvér. Tak či onak, tento boj medzi Applom a hackermi určite nekončí. Či tento postup bude uplatňovaný pre väčšie množstvo ľudí, prípadne všetky jailbreaknuté telefóny, alebo išlo len o tieto dve kontá, ukáže až čas. Podobný postup aplikoval Microsoft, ktorý blokoval konzoly Xbox 360 s upraveným firmvérom, umožňujúcim hrať napálené hry, od svojej platenej online služby Xbox Live.

Zdroj: 9to5Mac

komentárov
  1. juro: Terminal je to iste, co Terminal v Mac OS X. Program pre pristup k prikazovemu riadku a *BSD castiam iPhone OS :)

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.