Ako vyzerajú laboratória Apple pre testovanie signálu?

Jednou z informácií, o ktoré sa Steve Jobs podelil s médiami na piatočnej tlačovej konferencii je, že Apple berie výskum systému antén a kvality príjmu signálu veľmi vážne. Na dizajne antén na iPhone 4 malo intenzívne pracovať 18 expertov z oboru. Pomáhali im špeciálne laboratória, respektíve testovacie miestnosti, v ktorých boli antény vystavované najrôznejším podmienkam (rôzne rýchlosti pohybu, rôzne materiály v okolí a podobne) a slúžili na meranie ich výkonu. Apple do tohoto komplexu investoval viac ako 100 miliónov dolárov a ide o celkom 17 samostatných laboratórií. Ich elektronické vybavenie musí byť z dôvodu rušenia umiestnené vonku, testované sú okrem klasických mobilných sietí aj pripojenia cez Wi-Fi, Bluetooth a dokonca aj pripojenie na GPS satelity. Apple prezentácii týchto laboratórií venoval priestor aj na svojich stránkach, kde je k dispozícii aj video.

Apple laboratóriá
Apple laboratóriá
komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.