Zadávanie textu na iPhone pomocou hlasu – Dragon Dictation

Nová aplikácia Dragon Dictation, zatiaľ zadarmo dostupná len v US iTunes Store, sa snaží o menšiu revolúciu v zadávaní textu na iPhone. Oproti inovatívnemu zadávaniu textu pomocou Swype táto metóda nevyžaduje nič okrem hlasiviek. Dragon Dictation nahrá, zanalyzuje a sám napíše vami nahovorené vety. Všetko čo potom musíte urobiť, je rozhodnúť sa, či text zašlete ako SMS, e-mail alebo ho uložíte do clipboardu, aby ste ho mohli vložiť do nejakej inej aplikácie.

Rozpoznávanie hlasu funguje len s internetovým pripojením, keďže prebieha online cez centrálne servery Nuance. Ak sa v texte vyskytnú nesprávne slová, Dragon Dictation ponúka niekoľko alternatív, prípadne môžete zvolené slovo nahrať ešte raz. Pri testovaní aplikácia rozpoznávala väčšinu slov na prvý pokus. Pochopiteľne, text je možné zadávať len v angličtine.

Krátko po vydaní aplikácie sa na diskusných fórach rozšírila kritika spoločnosti. Dôvodom je skutočnosť, že aplikácia z iPhone odosiela informácie o uložených kontaktoch na centrálny server (upozorní na to pri prvom spustení). Nuance Communications tento krok obhajujú tým, že má uľahčiť rozpoznávanie mien kontaktov. Okrem toho, odosielané informácie sú anonymné a obsahujú len názvy kontaktov, nie konkrétne čísla či adresy.

Ako už bolo spomínané v úvode, aplikácia je zatiaľ dostupná len v americkom iTunes Store. V rámci uvedenia je zatiaľ dostupná bezplatne. Akonáhle sa objaví aj v slovenskom/českom App Store, budeme vás informovať.

Nuance Communications už teraz pripravujú ďalší podobný produkt určený na vyhľadávanie cez populárne vyhľadávače (napr. Google, Youtube, Wikipedia a iné). Viac informácií o vyhľadávaní cez Dragon Search je dostupných na oficiálnych stránkach.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť