Video-porovnanie prezentácií firiem Apple a Microsoft z rokov 1984, 1986 a 2009

Už krátko po poslednej prezentácii Apple sa začali na internete objavovať videá a príspevky poukazujúce na časté používanie slov ako „úžasný“ alebo „fantastický“ v súvislosti s predstavovaním produktov a aktivít firmy Apple. Pred zostrihom prezentácií firiem Apple a Microsoft sa však pozrime na predstavenie Macintosha (1984) a propagáciu Microsoft Windows 1.0 (1986).

24. január 1984, predstavenie Macintosha

Steve Jobs bol rovnaký šoumen aj v minulosti. Ako však predával Steve Balmer Windows o dva roky neskôr?

1986, predstavenie Microsoft Windows 1.0

Zostrih prezentácie Microsoft, rok 2009

Apple si za tie roky vyslúžil prívlastok firmy hovoriacich v prídavných menách, zatiaľčo Microsoft v podstatných.

Zostrih prezentácie Apple, rok 2009

Po „svalnatej prezentácii“ o „fundamentálnom raste podielu na trhu“ sa pozrime na posledný Music event od Apple zostrihaný do prídavných mien:

komentárov
  1. uha má naprostou pravdu – uvádění zdroje by měl být a je naprostý standard… jinak se opravdu jedná o plagiátorství – a to je hnus, velebnosti. Mám důvěřovat autorovi, který nikam neodkazuje, že se jedná o jeho vlastní kreativitu? Nebo mám propříště pochybovačně přemýšlet o tom, odkud autor šlohnul inspiraci…?

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.