Tip na automatické skrývanie neaktívnych aplikácií – SpiritedAway

Stalo sa Vám niekedy, že pri použití funkcie Exposé ste uvideli len množstvo malých okienok a nevedeli ste tak vybrať to správne? Páčilo by sa Vám, keby sa aplikácie, ktoré ste počas posledných pár minút nepoužili automaticky ukryli a mohli ste sa tak sústrediť na jedinú vec? Riešením je utilitka Spirited Away.

Jej použitie je veľmi jednoduché – po inštalácii sa zobrazí v lište ikonka príšerky z PacMana. Po kliknutí na ňu možete vidieť zoznam spustených aplikácií. Keď si prajete, aby sa niektorá aplikácia automaticky neskrývala, stačí ju označiť. V menu je aj možnosť dočasne skrývanie deaktivovať – napríklad pri prezentácii – aby sa programy neskrývali. Nastavenia sú taktiež jednoduché. Ponúkajú časovú voľbu, po akej dobe sa majú programy skrývať, možnosť vytvoriť položku po spustení a interakcie s iChatom.

Táto aplikácia na zvýšenie produktivity je zdarma, vyžaduje Mac OS X 10.4 (PPC alebo Intel) alebo novší a len 328 kB voľného miesta. Systémové nároky sú minimálne, nakoľko ani Activity Monitor nedokáže ukázať tisíciny, na aké vyťažuje procesor a po niekoľkých dňoch behu systému zaberá 12 MB RAM. Aplikáciu SpiritedAway si môžete stiahnuť na drinkin.com.

Menu Spirited Away.

SpiritedAway

Nastavenia programu.

komentárov
  1. Ta aplikace mi na 10.5.6 nedela vubec nic. Sedi v menubaru, da se nastavit, efekt 0. Jsem sam? :)

    0
    0
  2. @Daniel Kvasnička ml.: U mňa sa to tiež ihneď po inštalácii chovalo čudne, ale myslel som si, že to mám zle nastavené a nevenoval tomu nejaký čas pozornosť. Po reštarte počítača sa to však aktivovalo a fungovalo ako malo. Vyzerá to však naozaj, že niektorí užívatelia budú mať s 0.6 lepšie skúsenosti… Ďakujem za upozornenie!

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.