Prehliadač Camino 2.0 k dispozícii

Camino je ďalším internetovým prehliadačom, ktorý sa pokúša získať si priazeň užívateľov Firefox-u. V minulosti (ešte s názvom Chimera) bol obľúbený najmä medzi pokročilejšími užívateľmi. Cieľom prehliadača je prinášať internetový prehliadač, ktorý je kompletne natívny v UI štýle Mac OS X, avšak s rovnakým jadrom, na akom funguje aj Firefox. Camino patrí skôr k zabudnutým prehliadačom a zdá sa, že jeho tvorcom ušiel vlak kvôli silnej konkurencii. Trochu sa to bude snažiť zmeniť nová verzia Camino 2.0.

Tá prináša niekoľko nových vylepšení, ktoré stoja za zmienku. Medzie tie najzaujímavejšie funkcie určite patrí Tab Overview, ktorý pripomína Exposé s tým rozdielom, že sprehľadňuje všetky otvorené záložky. Oficiálne stránky ďalej zvýrazňujú vylepšenú bezpečnosť (Phishing, Malware, blokácia pop-up okien a reklám), jednoduchšie prehliadanie záložiek, kompatibilitu s Growl notifikáciami a databázou prístupových mien a hesiel (Keychain). Camino 2.0 je dostupný zdarma.

komentárov
 1. Tak jsem se na Camino chvilku mrknul. Jak pise pavelsan blokace reklam je skutecne dobra, ikdyz adblock plus ve Firefoxu toho vychyta vic. Prijemne prekvapeni je taky flash block uz v zakladu. Subjektivne mi prijde, ze nove stranky nahrava o neco rychleji nez firefox.
  Ale na druhou stranu, kdyz uz je na strance pustenych nekolik flashu, tak je scrollovani zpomalene (oproti FF). Taky me zarazila nepritomnost RSS ctecky a pluginy, ktere jsem nasel na pimpmycamino, nesly stahnout. Mouse gestures jsem jen zkusil, zjistil ze nejdou, tak jsem chvilicku pohledal a pak Camino smazal.
  Verdikt: V zakladu je to urcite vybavanejsi nez FF, ale rozhodne min nez Opera (coz presne splnuje cile jednotlivych browseru). Ovsem diky FF plug-inum se da FF rozsirit presne o ty funkce, ktere vyuzijete.

  0
  0
 2. tak, moze mi niekto povedat kde sa zapina blokovac reklamy v tomto camine? fakt mi tu chyba podpora fx pluginov, inak pohoda browser…

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.