Poškriabané iPody nano prvej generácie – Apple vráti majiteľom spolu 22 miliónov USD

Prvá generácia iPodu nano bola trhom veľmi priaznivo prijatá. Neskôr sa však objavili problémy s veľmi ľahko poškriabateľným telom týchto malých prehrávačov. Ošúchanie displeja bolo bežné až v takej miere, že sa stal nečitateľným, prípadne vznikali pukliny. Voči spoločnosti Apple bola kvôli týmto problémom ešte v roku 2005 spísaná žaloba. V roku 2009 sa užívatelia konečne dočkali spravodlivosti. Apple podľa rozhodnutia súdu vyčlení 22,5 milióna USD na vyplatenie všetkých poškodených užívateľov.

Majitelia iPodov nano, ktoré nemali priložené púzdro, majú nárok na vrátenie 25 USD. Ak už v balení bolo neskôr dodávané púzdro (slip case), nárok sa znižuje o 10 USD, a teda späť dostanete 15 USD. Apple s týmito podmienkami súhlasil, konečné potvrdenie súdu sa očakáva 28. apríla. Podrobnosti o iPodoch nano, ktorých sa dohoda týka, nájdete na stránkach venovaných tomuto problému (zadáte sériové číslo iPodu nano z roku 2005 a zistíte, či máte nárok na finančnú náhradu). Vrátenie peňazí však môže trvať až jeden rok.

Na záver sa pozrite, ako vyzerá jeden z mnohých postihnutých iPodov nano:

komentárov
  1. Aha, pardón, toto je asi výsledok absolútne neadekvátneho zaobchádzania… Ako sa už len môže poškodiť prehrávač takýmto spôsobom pri bežnom používaní ?!?!? Iba že, by slovo bežné bolo veľmi relatívnym pojmom. Nechápem. Je to absurdné ! Keby ku mne niekto prišiel reklamovať zariadenie v takomto stave, tak by som sa asi smiechu nezdržal.

  2. vlastnim prvu verziu tohto ipodu, kupil som ho v prvy tyzden predaja v amerike, spolu s armbandom no a hned na druhy den pri vystupovani auta v garazi som sa ramenom oprel o stlp a spravil som si na nom krasnu hlboku ryhu cez cely display :) Ale radost mi to nepokazilo hehe.
    Za tych $25 by mi mohli ale radsej poslat nove sluchatka :)

  3. to by sa vsetky podobne ele. zariadenia mohli reklamovat, ktory vydrzi bez skrabanca cele dva roky? apple by sa im mala na to …

  4. Je praudou, ze ipod nano 1g sa velmi lahko poskriabal….  Ale ten zisk za puzdra, ktore boli vtedy nevyhnutnost aj tak urcite previsi peniaze ktore apple posle naspet :D

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.