Mac OS X 10.6.2 – problémy po aktualizácii a ich riešenie

Tak ako mnoho používateľov, pravdepodobne ste sa nezaobišli pri aktualizácii na minulotýždňový Mac OS X 10.6.2 úplne bez problémov. Ako ich vyriešiť si teda povieme v tomto článku.

Nefunkčný zvuk

Ak po aktualizácii váš počítač „onemel“, zrejme ste už skúšali všetko možné, no účinné riešenie je to najjednoduchšie. Otvorte System Preferences → Sound → Output a presvedčte sa, že je výstup nastavený na Internal Speakers. Update 10.6.2 totiž zmenil nastavenia, a teda dôvodom problému nie je nič hlbšie.

Nefunkčný plugin GrowlMail

Tento problém je o niečo vážnejší, no jeho riešenie tiež nie je zložité. S update-om prišla aj nová verzia aplikácie Mail.app, ktorú GrowlMail nemá v zozname kompatibility, aj keď by inak fungoval. Vypnite teda Mail.app, otvorte ~/Library/Mail (alebo /Library/Mail) a presuňte GrowlMail.mail­bundleBundles (Disabled) do Bundles. Následne spustite Terminál a vložte doň nasledujúce príkazy (vynechajte ~, ak je GrowlMail nainštalovaný pre všetkých užívateľov):

defaults write ~/Library/Mail/Bundles/GrowlMail.mailbundle/Contents/Info SupportedPluginCompatibilityUUIDs -array-add "2F0CF6F9-35BA-4812-9CB2-155C0FDB9B0F" defaults write ~/Library/Mail/Bundles/GrowlMail.mailbundle/Contents/Info SupportedPluginCompatibilityUUIDs -array-add "0CB5F2A0-A173-4809-86E3-9317261F1745"

Po následnom naštartovaní Mail.app by mal GrowlMail fungovať, ak sa tak nestane, môžete si stiahnuť (neoficiálny) upravený bundle a vložiť ho do ~/Library/Mail.

Nefunkčný GrowlMail v 10.6.2
komentárov
 1. Ja mam skor iny problem, ak mam v audio outpute pichnute sluchatka a pustim nieco so zvukom, na zlomok sekundy zahra zvuk z internych reprakov macbooku a nasledne to prepne na sluchatka a hra v pohode.

  0
  0
 2. Ha, dik velmi pekne konecne mi zas funguje growl!!!! Az na malickost ze cesta do danej zlozky (aspon u mna) bola trocha ina: /users/macbook/library/mail/
  Mozno ze “/users/macbook/” sa pise automaticky pred to a vy to uz poznate ale mne trvalo zopar min kym som na to dosiel…

  0
  0
 3. mne nejde napriklad v mailu seradit natrvalo dle data prijeti, jakmile kliknu jinde uz to tam nezustane, chci to vlastne seradit z opacne strany.

  0
  0
 4. Mě nejde zvuk v IChatu. Navíc jen jedním směrem – od volaného směrem ke mě. On mě slyší, já jeho ne. :-( Protokolem to není, zkoušeli jsme jak AIM tak G-talk.

  0
  0
 5. zaujimave tie gesta, mne to bezne funguje, ale uz sa mi stalo asi 2x ze gesta nesli, teda okrem dvojprstoveho, tak som restartol a zacalo to fungovat … no zmiatlo ma, ze sa to nahodne zopakovalo …

  0
  0
 6. Mne sa stalo, že keď som si raz chcel pustiť film cez slúchatká tak nešiel zvuk, po vytiahnutí nešiel ani z macbook reproduktorov. Ešta mi raz padlo iPhoto, neviem či to je normálne.

  0
  0
 7. Ja som update-ol hned ako vysiel update, kedze kazdy den kontrolujem update, zatial sa mi nevyskytla ani jedna chyba co tu popisujete, zvlastne

  0
  0
 8. No, po update mi přestala fungovat na Mighty mouse boční tlačítka na funkci “Expose / Desktop” … cokoliv jiného přiřadím tlačítkům, tak jde, toto ne. Divné :-(

  0
  0
 9. K nefunkčnému zvuku…

  Stretol sa už niekto z vás s tým, že vôbec nerozpozná “Internal Speakers”??
  Rozpozná len digitálny výstup…????

  Za akýkoľvek nápad vám budem nesmierne vďačný.

  Ďakujem

  0
  0
 10. iWeb ’09. Od updatu mám problémy s jednou “site” v iWebu. Jakmile na ni přepnu, iWeb spadne. Ostatní sites jsou v pořádku.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť