GTA pre iPhone, ako vyriešiť Rubikovu kocku s iPhone, ako predísť problémom s aktualizovaním, Bluetooth prenosy pre iPhone

  • Všetkých fanúšikov série Grand Theft Auto (GTA),  známej z počítačov či hracích konzol, určite poteší informácia, že  jeden GTA klon existuje aj pre iPhone. Táto hra má názov Payback,  sťahovaný súbor je 221 MB veľký a stojí 5,49 EUR. Napriek tomu, že  grafické ani zvukové spracovanie nedosahuje špičkových kvalít, Payback  ukazuje, že hra formátu GTA by mala byť pre iPhone bez problémov  zrealizovateľná. Hra však spĺňa asi najobľúbenejšiu časť GTA –  jazdenie po veľkom meste a spôsobovanie chaosu. Príchodu takýchto veľkých  mien na App Store by mohla dopomôcť aj nová cenová hladina – 19,99 USD  (~ 15,60 EUR) pre prémiové iPhone hry. Podľa špekulácií práve o tomto  riešení Apple uvažuje. Konkurencieschop­nosť oproti handheldom ako Sony PSP  či Nintendo DS by opäť vzrástla.
  • Marketingové slogany Apple reklám na iPhone, podľa ktorých s ním  vyriešite skutočne každú situáciu, potvrdzuje svojim  spôsobom aj aplikácia CubeCheater. Tá za vás vyrieši obľúbený hlavolam  Rubikovu kocku. Ak si  už s vyriešením hlavolamu skutočne neviete sami poradiť, za 0,79 EUR to  za vás vyrieši CubeCheater.  Stačí zadať rozloženie farieb podľa skutočnosti do iPhone, a aplikácia  vás krok po kroku privedie k riešeniu. Dostupná je taktiež možnosť kocku  odfotiť, farby tak budú automaticky rozpoznané. Ako to funguje si môžete  pozrieť vo videu:

  • Praktická rada, na ktorú by ste mali myslieť pred každou aktualizáciou  iPhone, sa objavila na stránkach TUAW.com.  Pred inštalovaním nového firmvéru by ste vždy mali vypnúť  Airplane mód, ten totiž môže pri inštalácii spôsobiť závažné  problémy s vašim telefónom.
  • Spoločnosť Polaroid sa netradične obrátila so žiadosťou  o pomoc priamo na užívateľov iPhone. Od nich potrebuje, aby písali  do Apple užívateľskej  odozvy žiadosti o podporu Bluetooth prenosov v iPhone. Vďaka nim by sa  s iPhone dala cez Bluetooth použiť vrecková farebná tlačiareň PoGo (cena približne 100 USD). Ak by  ste o prenosnú tlačiareň mali záujem aj vy, určite sa pridajte  k ostatným, a posielajte žiadosti spoločnosti Apple.
  • Spoločnosť Vitrue vydala zoznam 100 najlepších  spoločenských značiek za rok 2008. Ide o akýsi zoznam najviac  diskutovaných názvov či značiek za celý rok. Nie je žiadnym prekvapením,  že mená ako iPhone, Apple a iPod sú v prvej desiatke. Samotný iPhone sa  v rebríčku vyšplhal hneď na prvé miesto. Apple je na treťom, iPod na  siedmom a Mac na 16. mieste.
komentárov
  1. Mam otazku co je s tolko slubovanym NFS undercover… lebo to je jedina hra, ktora ma v mojom veku bavila a mat ju na iPode by bolo fajn.. neviete co je s tym??

  2. payback je celkom dobre, vadia mi ale 2 veci: grafika je prilis 3D (ten 2D look starych GTA bol lepsi) a jazdenie na aute dokaze byt vo velkych rychlostiach dost hardcore

  3. Podarilo se nekomu postavit tu kostku za pomoci ajfounku? :-D Me se to stale nedari, porad mi to pise ze mam neco blbe :-D Nasel jsem si na youtube navod a sel krok po kroku ale stejne bez uspechu :-(

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.