Esmska – Posielajte SMS správy priamo z Macu

Priaznivcov posielania krátkych textových správ určite poteší aplikácia Esmska umožňujúca zasielať SMS správy priamo z Macu. Zasielanie je skoro vo všetkých sietiach bezplatné.

Zasielať SMS správy môžete takmer do všetkých svetových sietí, avšak k niektorým je potrebné mať zriadené špeciálne konto.

Inštalácia Esmska

České siete

Najviac poteší táto aplikácia našich českých čitateľov. Podporované sú siete T-Mobile, Vodafone a O2. Všetky sú prevádzkované prostredníctvom oficiálnych internetových SMS brán, takže sú bezplatné. Pred odoslaním SMS je potrebné zadať kód z obrázku. Ak ste registrovaní vo Vodafone samoobsluhe alebo na T-Zones portáli, pre vás tento krok odpadá. SMS-ky sú doručené prakticky okamžite a bez problémov (osobne som testoval T-Mobile a Vodafone).

K dispozícii sú ešte služby SMS.cz a SMSmania.cz. Prvá menovaná podporuje všetky české siete, no je potrebná registrácia. SMSmania.cz je bez registrácie a pomocou e-mailov umožňuje zadarmo posielať SMS správy na české O2 čísla. Doručenie však nie je garantované.

Esmska T-Mobile

Aplikácia využíva verejne dostupné internetové brány na odosielanie SMS správ, no je príjemné ich mať všetky pokope v jednej aplikácii. Brány sú sms.t-mobile.cz, vodafonesms.czsms.1188.cz (tu je potrebné kliknúť vpravo na odkaz Poslat SMS zdarma).

Slovenské siete

Na Slovensku sú možnosti výrazne obmedzené, nakoľko naši operátori zatiaľ nie sú veľmi naklonení bezplatnému posielaniu SMS správ. Z aplikácie Esmska tak môžete posielať správy len na Orange, no aj na ten musíte mať vlastné konto na Orange portáli. Meno a heslo potom stačí zadať v nastaveniach aplikácie pod záložkou „Login credentials“. K dispozícii máte 10 bezplatných SMS správ mesačne. O tom, koľko voľných správ vám ešte zostáva, vás bude informovať stavový riadok v dolnej časti hlavného okna aplikácie.

Esmska Orange

Všetky siete

Poslednou možnosťou je zvolenie sms brány SMSdiscount. Tá podporuje výhodné telefonovanie a SMSkovanie, avšak nie úplne zadarmo. Je potrebné zriadiť si konto a nakúpiť kredity. Údaje o konte následne zadáte do aplikácie Esmska a môžete začať využívať výhodné posielanie SMS správ prakticky do celého sveta.

Esmska

Samotná aplikácia, ktorej autorom je Kamil Páral, a jej integrácia do prostredia systému Mac OS X, na ktorej pracuje Marian Bouček, je ešte stále vo vývoji. Napriek tomu som počas testovania nenarazil na žiaden väčší problém. Podporuje pridávanie kontaktov, a tak si môžete uložiť tie čísla, ktoré používate opakovane. Ich pridávanie je uľahčené vďaka Drag&Drop funkcionalite. Stačí tak označiť akékoľvek číslo či meno a preniesť ho priamo do oblasti Contacts v aplikácii. Ešte jednoduchšie to je v prípade, ak máte kontakty v aplikácii Address Book. Stačí otvoriť kartu kontaktu a preniesť proxy ikonu do Contacts v aplikácii Esmska. Proxy ikona je v Title bare karty kontaktu. Esmska automaticky v kontakte vyhľadá telefónne čísla a importuje ich medzi kontakty. Vyhnete sa tak nechcenému pridávaniu e-mailov a ďalších nepotrebných údajov z Address Booku.

Esmska Import

Čísla odporúčame zapisovať v medzinárodnom tvare (+421, +420…), Esmska podľa toho automaticky zvolí vhodnú bránu. Esmska je napísaná v Jave, a tak k spusteniu potrebujete Javu 6. Tá je prítomná len na 64-bitových Intel Macoch.

Program Esmska si môžete stiahnuť tu.

komentárov
 1. Ja ze je to nieco co by som mohol prepojit cez Bluetooth, alebo kablom s mojim fonom a napisat SMS na macbooku a poslat – je to pohodlnejsie. Podobne aj na telefonovanie. Ak poznate niekto taky soft pre Mac dajde vediet. (Btw mam Nokiu N82)

  0
  0
 2. má zkušenost: program skvělý, ale sítě zcela nespolehlivé. testovací sms na můj telefon došla asi za půl hodiny, a když jsem něco potřeboval a psal bratrovi, došla po více než 24 hodinách. Používal jsem všechny free české brány + vodafoňáckou uživatelskou… nelze na to spolehnout, škoda.

  0
  0
 3. Zkousel jsem, ovladani je celkem pochopitelne, ono na tom vlastne nic neni, ale to nastaveni – 3-

  Jinak zasilani sms – jednou to funguje, pak zase ne !!!!
  App – umysl dobry jinak shit

  0
  0
 4. Program je jenom nadstavba k veřejným branám na Internetu. Takže rychlost doručení či vůbec funkčnost brány není zcela v jeho režii. Jenom váš ušetřuje otvírání prohlížeče a zdlouhavého vyplňování formuláře. Stejně jako přes web musíte vědět, přes kterou bránu chcete příjemci zprávu poslat, tak si musíte nějakou vybrat i v programu (není problém posílat zprávu do O2 přes Vodafone samoobsluhu například, že?).

  Program podporuje takové brány, pro které někdo napíše podporu. Jste vítáni, pokud napíšete podporu pro svoji oblíbenou bránu.

  Program je mimochodem přeložen do češtiny i slovenštiny, nevím proč to je na screenshotech v angličtině. Autor asi nemá nastavenou slovenštinu jako jazyk svého prostředí.

  0
  0
 5. Já ho měl taky anglicky a pokud vím, jazyk volně změnit nešel – a na Macu má češtinu/slovenštinu opravdu jen hrstka lidí

  psal jsem že program je skvělý, je mi jasné že prodlevy jsou způsobené operátory, nicméně to nic nemění na tom, že nikdy nevíte zda sms vůbec dojde… A i jako zákazník vodafonu, kdy bych měl mít skrze samooblushu “lepší” službu, než je jen veřjná sms brána, není doručení/zpoždění nikdy jisté…

  0
  0
 6. no to som sa potesil aj ja na tigerovi mi totiz fungovalo posielanie sprav cez BT cez taky sikovny widget emitsms:”http://algoritmer.dk/widget/”

  odkedy som vsak nainstaloval leoparda zistil som ze zrusili posielanie cez BT aj v address booku na com bol asi emit sms zalozeny.

  velka skoda, ak viete o niecom dajte vediet.

  0
  0
 7. uživatel: Esmska se chová jako ostatní aplikace. Spusť  -> System Preferences -> International a v záložce Languages přesuň Čeština na první místo. Spusť znovu Esmsku a uvidíš, že ti poběží v češtině. Aplikační menu bude pochopitelně v angličtině, protože jinak bys musel mít skutečně českou verzi systému. Krom toho současná verze Esmsky (i minulé) mají v sobě jeden nechtěný bug a to, že neobsahují informace pro systém o jiných jazycích. Dnes vydám opravný release, jenom co se k tomu dostanu :-)

  0
  0
 8. děkuji autorovi aplikace za jeho námahu, používám ji k plné spokojenosti už dva měsíce :-) na MACu i WIN… nenechte se prosím odradit rejpaly!

  0
  0
 9. pista: občas také používám tento widget k naprosté spokojenosti, a mám leoparda 10.5.8, proto budete mít problém asi někde jinde…

  0
  0
 10. nezobrazuje mi o moznost SK operatora ORANGE SK. Mam vramci orange wordu 50 sms mesacne 2x – z dvoch čisiel. Prosim, poradte mi ako to rozchodiť. Ď.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.