App Store tip: MyCal – kalendár v iPhone a iPod touch priamo na home screen

Zpravodajské servery o Apple upozornili na velice zajímavou aplikaci zvanou MyCal. Tato aplikace patří znovu mezi ty, které umí pouze jednu věc. Díky této aplikaci si dokážeme, vcelku levně, vyrobit z jakéhokoliv obrázku, který máme uložený v iPhone nebo iPod Touch, užitečný kalendář.

Jakmile budete totiž využívat kalendář na ploše, budete hned vědět, na jaký den v týdnu připadá na určité datum v měsíci.

Při vytváření svých vlastních kalendářů máme z čeho vybírat. Nejprve si však musíme vybrat pozadí, na které bude samotný kalendář umístěn. Zde máme na výběr z předpřipravených obrázků (přímo od autora aplikace) nebo si můžeme vybrat nějaký vlastní obrázek ze své knihovny. Jako druhou povinností k úspěšnému vytvoření kalendáře je důležité vybrat si, jaký měsíc bude na tapetě zobrazován. Dále si vyberete styl kalendáře a transparentnost kalendáře vůči samotnému pozadí. Nakonec pomocí náhledu zjistíte, zda-li jste spokojeni či nikoliv a výslednou tapetu si uložíte. Nyní budete mít v obrázkách svůj výtvor připraven k využití. Nyní stačí obrázek otevřít a nastavit jej jako pozadí.

Aplikace nabízí mnoho stylů a pozadí pro výrobu vlastního kalendáře. Avšak tato aplikace má jednu zásadní nevýhodu. Po uložení obrázku, tedy výsledného kalendáře, je obrázek méně kvalitní, než byl při editaci. Obrázek je lehce rozmazán a zdeformován, avšak i přes tento malý nedostatek tato aplikace stojí za vyzkoušení.

Aplikace je k dostání na App Store za $0.99 USD.

komentárov
 1. Nic proti, ale je to skoro nepouzitelne… Ked to neukazuje eventy, nema to vyznam.

  Super by bolo ak by vytvorili aplikaciu, ktora by kalendar aktualizovala s aktualnym dnom a eventami pri kazdom spusteni.

  0
  0
 2. celkovo mi pride ako calendar v iphone tak iCal ako nedorobeny…
  Chybaju tam notificacie (iphone) zdielanie kalendarov google. to do! notofikacie rozne upozornenia a tak.Dost zle sa to vsetko nastavuje .. najme v iphone.. je to neprehladne…mali by to kus vylepsit (pridvanie fotiek ku eventom .. kontaktov . Takisto naopak. pridanie eventu ku kontaktu (napr v zozname mam pater novak a pri mene a cisle je zobrazene aj (nezabudni zaplatiti poistku.. a “link” na kalendar. priste take prepojenie . Fakt mohol apple namiesto trapnej aplikacie na nahravanie poznamok ktorych je uz niekolko desiatok spravit poriadny TO DO list lebo aj tych je milion ale kazde daco ma aj nema..
  Tiet by sa mi viac ako info o akciach na brze ci co to je hodil rovrh do skoly alebo rozpis autobusov….

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.