Ako vyzerajú sídla spoločností Apple, Adobe, Microsoft

Väčšina strednej a mladšej generácie vo svete už má názvy spoločností ako Apple, Adobe či Microsoft uložené v pamäti medzi základnými pojmami. U nás je situácia podobná, i keď sa stále nájdu ľudia, ktorým Apple počítače nehovoria nič, a iný operačný systém ako Windows v podstate nevideli. Adobe je známy ako u Apple, tak aj u Windows užívateľov, keďže stojí za produktmi ako Photoshop, InDesign, Flash, Acrobat a inými. Niekoľko z nich je súčasťou nedávno uvedeného multimediálneho balíka Adobe CS4.

Máloktorým z nás sa zatiaľ podarilo navštíviť miesta, kde tieto firmy stále pripravujú novšie Macintoshe, OS Windows či ďalšiu verziu Photoshopu, a keďže sú uvedené lokality vzdialené niekoľko tisícov kilometrov, môžme sa vďaka jednoducho prístupným satelitným fotografiám na internete geograficky „vzdelávať“ aspoň týmto spôsobom. Interiérové a exteriérové fotografie Adobe a Apple komplexov si môžete pozrieť v našom starom článku.

Na adrese maps.google.com máte možnosť nahliadnuť na strediská nielen týchto spoločností. Okrem satelitného záberu je v mnohých oblastiach USA dostupný aj 3D pohľad z úrovne očí. Pred domom Steva Jobsa v Palo Alto bolo možné zahliadnuť aj jeho známy Mercedes SL55 AMG, na ktorom pravidelne jazdí bez evidenčných čísel a parkuje na miestach pre hendikepovaných.

Apple, Adobe, Microsoft – logá

Väčšina zvedavcov si spomenuté lokácie a komplexy veľkých IT spoločností na Google Maps už dôkladne prezrela – nejde teda o žiadny hit. Avšak pre mnohých entuziastických čitateľov, „geekov“, grafikov a programátorov, znamenajú trochu viac, ako len kus betónu, preto je podľa nás vhodné si aspoň oddychovo ukázať komplexy spoločností Apple, Microsoft a Adobe.Apple

V centrále Apple v Cupertine, Californii za pozornosť určite stojí parkovisko, ktoré je situované takmer okolo celého komplexu. Pracujúci personál je teda izolovaný od ruchov a hluku ulice, a taktiež si zamestnanci pravdepodobne vidia na svoje autá. Pokiaľ to dovoľujú priestory, zväčša je tento spôsob výstavby idéalny. V strede komplexu sa nachádza záhrada. V minulosti S. Jobs spomínal aj plánované sťahovanie sa do modernejších priestorov (v aktuálnych sídli Apple už viac ako 30 rokov) taktiež v Cupertine, no zatiaľ sa tak nestalo. Apple už dokonca „prežil“ aj malú záplavu, ktorú spôsobilo prasknuté potrubie pod budovou. Voda sa dostala do výšky 30 centimetrov. To, aký je Steve Jobs nielen interiérový pedant, ste mali možnosť vidieť napríklad vo filme o začiatkoch domácich počítačov – Pirates of Silicon Valley.

Adobe

Adobe svoje priestory situoval v San Jose, Californii. Aj keď sa to zo satelitných obrázkov možno nezdá, Adobe má pravdepodobne o niečo luxusnejšie a modernejšie priestory ako Apple. Ako vidíte na obrázku, zamestnanci majú v práci okrem každodenných povinností aj väčšie priestory pre športové vyžitie.

Microsoft

1 Microsoft Way, Redmond, WA

1085 La Avenida St, Mountain View, CA

Centrála Microsoftu sa nachádza v Redmonde, štáte Washington. Osobne za architektonicky najzaujímavejší považujem práve komplex Microsoftu. Parkovanie je tu podobne ako u Apple, situované okolo budovy. Microsoft má kancelárie aj v Californii. Keďže sme spomínali automobil Steva Jobsa, môžme tiež spomenúť, že Bill Gates jazdí na Forde Focus sedan.

Určite ste si všimli, že Adobe aj Apple sídlia v Californii. Viditeľná je aj veľká snaha o čo najviac zelene v okolí budov a možnosti športového vyžitia. Patríte medzi tých, ktorí videli tieto objekty na vlastné oči, prípadne ste boli aj vo vnútri? Neváhajte sa o svoje skúsenosti, prípadne ďalšie zaujímavé centrá veľkých spoločností, podeliť s ostatnými v diskusii pod článkom.

komentárov
 1. Microsoft nemá hlavní sídlo v Silicon Valley, ale v Redmondu ve státu Washington. V Sillicon Valley jsou jen některé části Microsoftu, třeba Mac Bussiness Unit.

  Na interiérech v Apple není nic zvláštího, vypadají normálně jako v ostatních firmách v Silicon Valley.

  0
  0
 2. Googleplex patri podla mna medzi klasiku, ktora by tu urcite nemala chybat. Mimochodom momentalne prebieha sutaz Google CZ a hlavnou cenou je okrem ineho aj vylet do Googleplex-u do Californie. Urcite by bolo velmi zaujimave ist sa tam pozriet :-)

  0
  0
 3. Sak staci si dat Google earth, zapnut Street View a vsetky komplexy sa daju vidiet. Hlavne Google ma okolo seba plno panoram ;)

  0
  0
 4. BTW Bill jazdieval aj na vynimocnom Porsche 911 (taky isty mal aj Ballmer). kvoli ktoremu sa v danom state museli zakony menit :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.