Ako povoliť polovičné hodnotenia hviezdičkami v iTunes 8

Jednou z praktických funkcií obľúbeného multimediálneho prehrávača iTunes je možnosť piesne hodnotiť. Pomocou hviezdičiek tak môžete jednoducho označiť piesne podľa vašej obľúbenosti. To uľahčuje prehľad najmä vo väčších hudobných knižniciach. Pri niektorých piesňach však môže byť problémom vybrať si len z piatich možností hodnotenia (5 hviezdičiek). Dnes si ukážeme trik v Terminali, vďaka ktorému budete môcť hodnotiť po polovičných stupňoch. Namiesto piatich stupňov tak budete mať na výber hneď z desiatich.

Pre spustenie polovičných hodnotení vypnite iTunes a do Terminalu zadajte kód:

defaults write com.apple.iTunes allow-half-stars -bool TRUE

Po opätovnom spustení iTunes už môžete na hodnotenie používať aj polovičné hviezdičky. To funguje v stĺpci Ratings po kliknutí medzi dve hviezdičky. Ak preferujete ťahanie myšou pre označenie hodnotenia, to bude fungovať taktiež. Podobne to funguje pri Get Info možnostiach v záložke Options.

Pre vypnutie funkcie stačí v príkaze nahradiť TRUE slovíčkom FALSE. Po jej vypnutí síce už nebudete môcť používať polovičné hodnotenia, no tie ktoré ste predtým zadali, sa už nezmenia.

Polovičné hodnotenia umožňujú aj iné aplikácie, napríklad bezplatný AutoRate. Rozdiel je v tom, že pri AutoRate aplikácia hodnotí piesne podľa daných pravidiel automaticky, nemusí to robiť užívateľ manuálne. AutoRate zhodnotí, ako často bola pieseň prehraná a koľkokrát bola preskočená. Podľa toho vytvorí hodnotenia, aj tie polovičné.

komentárov
 1. Ja som si v automatore urobil workflow a vsetkym vrele odporucam. S autoratom je uz hotovy apple script a ten date do automatora potom dam synchronizovat iPod, vypnut autorate a odpojit iPod. Celkom sikovna vec.

  0
  0
 2. Mums: A muzes nam sem hodit odkaz na workflof do Automatoru – napr. s dennim spoustenim – pro ty mene zrucne.
  Diky

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.