Ako na to: Push notifikácie aj na neoficiálne aktivovaných iPhone

Pokiaľ ste si iPhone doviezli z USA kým na Slovensku ešte nebol dostupný, zrejme s ním pri každom update vediete boj o znovusprístup­nenie všetkých funkcií. V poslednom čase je situácia značne jednoduhšia, keďže od vydania firmwaru 2.0 sa verzia basebandu nezmenila a nie je potrebné po update re-unlockovať, to však nezabránilo systému 3.0 prichystať si pre vás zlú správu: Pokiaľ telefón nemáte oficiálne aktivovaný cez iTunes a tým pádom nemôže od APNS získať plnohodnotný unikátny token, nebude vám fungovať YouTube a Push notifikácie, ktoré sú jednou z nosných funkcii systému 3.0. Popíšeme si teda, ako tieto funkcie znovu sprevádzkovať za pomoci len včera vydaného nástroja od iPhone Dev Teamu. Návod predpokladá, že iPhone máte jailbreaknutý s nainštalovaným OpenSSH.

Postup

 • Stiahnite a rozbaľte PushFixcertifikáty extrahované z oficiálne aktivovaného zariadenia.
Cyberduck
 • Pripojte sa na iPhone pomocou SFTP (môžete použiť ľubovoľný program, autor použil Cyberduck). Ako protokol vyberte SFTP, do políčka server zadajte IP adresu telefónu (nájdete ju v Nastavenia → WiFi → názov vašej siete)port nechajte 22, username bude root a  heslo alpine. Navigujte sa do zložky /private/var/Ke­ychains a  skopírujte na toto miesto súbory push-cert.bin, push-key.bin, youtube-cert.bin, youtube-key.bin, injectnimble.
Cyberduck
 • Ostávajúc stále v Cyberducku, označte súbor inject, stlačte Cmd+i a  nastavte práva tak, ako vidíte na obrázku vpravo (rwxr-xr-x / 755). Keď to isté urobíte aj so súborom nimble, odzálohujte keychain-2.db na váš počítač a odstránte ho z iPhonu.
 • Otvorte Terminál (/Application­s/Utilities/Ter­minal.app). Zadajte: ssh [email protected] a potvrďte heslom alpine. Zadajte cd /private/var/Ke­ychains a potom ./inject, čím spustíte program, ktorý z daných .bin súborov vytvorí nový keychain-2.db a oklame iPhone, že bol aktivovaný štandardnou cestou.
 • Odinštalujte všetky aplikácie, ktoré využívajú Push notifikácie a  reštartujte iPhone. Po opätovnom naštartovaní znovu nainštalujte dané aplikácie. Hotovo, Push notifikácie, rovnako ako YouTube budú fungovať ako majú.

Funkčný push Vyššie uvedený postup je prvým funkčným spôsobom ako na neoficiálne aktivovanom telefóne spojazdniť Push notifikácie. iPhone Dev Team ho uvoľnil skôr na testovacie účely a zdaľeka nie je doladený v smeroch jednoduchosti a stability. Pokiaľ máte teda nejaký problém, nezúfajte, časom určite príde jednoduchšie one-click riešenie.

komentárov
 1. Alebo…

  First thing you need to do is to turn OFF Push Notifications from Settings.app .

  Than load cydia, go to manage> sources> add source: http://cydia.iphoneil.net. Once the source was added, go to search ( or changes ) and look for Push Fix and install it.

  Reboot your iPhone , and make sure YouTube.app works. If it doesent work reinstall the patch.

  0
  0
 2. First thing you need to do is to turn OFF Push Notifications from Settings.app .

  Than load cydia, go to manage> sources> add source: http://cydia.iphoneil.net. Once the source was added, go to search ( or changes ) and look for Push Fix and install it.

  Reboot your iPhone , and make sure YouTube.app works. If it doesent work reinstall the patch.

  0
  0
 3. Potvrdzujem funkcnost na iphone 2g. Vcera som to kamosovi rozchodil lenze push notifikacia napr. na im+ prisla len raz potom uz neoznamovalo nic.

  0
  0
 4. Push notifikace jsou super. Ještě jsem viděl návod na unlock MMS pro iPhone 2G.

  Ale co mě mrzí, je nemožnost využívat tethering na iPhone 2G pod 3.0. Máte někdo zkušenost s tím, že vám tethering fungoval?

  0
  0
 5. Na jailbreaku nie je nič zlé, pokiaľ ho nepoužívaš vyslovene na nelegálne účely, myslel som, že sme si to už vyjasnili :) v každom prípade, toto nie je návod ako spraviť jailbreak, čiže diskusia na túto tému je takpovediac od veci.

  0
  0
 6. ay sla push notifiakcia treba mat u operatora datovy pausal, alebo staci “”obycajny” volaci? Doposial sa mi nepodarilo push notifikaciu rozbehat na jailbreaknutom iphone 2g.

  0
  0
 7. 2 Alexander Mravcak: torchu som sa s tym pohral a vysledok je nasledovny:
  – push + wifi + airplane mod = notofikacie pridu
  – push + wifi + normalny tel. mod = notifikacie pridu, ale neda sa mi dovolat
  Reset nastaveni siete nepomohol.
  Presiel som viacere fora, ale riesenie som nenasiel :-(
  (iPhone 2G 3.0, redsn0w, jailbreak, push fix)

  0
  0
 8. Ja mam po tejto operacii problem s odosielanim posty (v iPhone mam gmail) a pravdepodobne aj so synchronizaciou s Me.com.
  Ked chcem odoslat z telefonu mail, tak sa mi zobrazi hlaska, ze musim najskor v nastaveniach vyplnit heslo (samozrejme, ze ho tam mam).
  Pri synchrinizacii kontaktov s me.com sa mi vedla ikony wifi na telefone stale toci kruh, ale nikdy s tym neskonci.
  Mate niekto podobne skusenosti, dobru radu alebo navod ako to riesit (moze byt aj EN)????
  Za kazde slovo pomoci vopred dakujem.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.