Zhrnutie zaujímavostí posledného týždňa – Spore Origins, Radeon HD47x0 pre Mac, Intel Quad Core

 • EA vydali hru Spore Origins. Prvé platformy, na ktoré sa táto hra dostala sú iPod classic a iPod nano. Dostupná je cez iTunes Store v cene 4.99 USD. Nie je kompatibilná s iPhonom ani iPodom touch. Na ostatné platformy by sa hra mala dostať už siedmeho septembra.
 • ATI, spoločnosť dodávajúca grafické karty nielen pre Macy, potvrdila príchod modelov Radeon HD 4870 a Radeon HD 4850 pre Mac. Termín je uvedený ako „čoskoro“.
 • Intel zverejnil informácie o svojich Quad Core procesoroch. V high-end notebookoch s najnovšími Intel chipsetmi už sú podporované. Tieto procesory už sú v produkcii a dostupné by mali byť o mesiac. Logický záver hovorí o tom, že by sa mohli vyskytnúť pri budúcom upgrade Apple high-end notebookov – MacBookov Pro. Ich update sa očakáva v septembri, no použitie Quad Core procesorov v nich nebolo potvrdené.
 • Podľa ACSI (American Customer Satisfaction Index) – indexu spokojnosti zákazníkov s ich osobnými počítačmi je Apple opäť jednoznačným víťazom. Apple dosiahol rekordný index 85 bodov – až o 10 bodov viac ako Dell, najväčší konkurent.
 • Apple opäť zadarmo predĺžil predplatné služby MobileMe všetkým jej užívateľom. Toto 60 dňové predĺženie sa týka aj užívateľov, ktorí už predtým dostali jeden mesiac zadarmo. Taktiež ho dostanú aj užívatelia skúšobnej verzie. Uvidíme či MobileMe už MobileMe konečne dosiahne očakávané kvality alebo ho budú mať užívatelia stále dlhšie a dlhšie zadarmo.
 • Najnovšie štatistiky hovoria o tom, že iPhone je štvrtou najčastejšie používanou platformou po systémoch Windows, Mac a Linux. Ak sa pozrieme na webové prehliadače, má iPhone súverénne najväčší podiel zo všetkých mobilov. Výrazne k tomu dopomohol rýchlo sa predávajúci iPhone 3G.
 • Študent a programátor Zac White založil open source neziskovú komunitu okolo projektu OpenClip. OpenClip poskytuje vývojárom zadarmo framework, ktorý pridáva funkciu Copy & Paste priamo do ich aplikácií. Užívatelia tak môžu túto dlho žiadanú funkciu využiť vo všetkých podporovaných aplikáciách.

Peknú prezentáciu v angličtine si môžete pozrieť v nasledujúcom vi­deu:

komentárov
 1. Troška ma zarazila správa o Spore Origins, a jej nekompatibilite s iPhone/iPod Touch. Alebo na tieto platformy výjde konečná verzia až po 7. septembri?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.