Zhrnutie zaujímavostí a chýrov pred Macworld 2009: zmienka o iPhone Nano v ponuke predajcu obalov, nový Mac Mini v ovládačoch nVIDIA

 • Špekulácie o vydaní nového iPhone nano sú opäť  v plnom prúde práve pred blížiacim sa Macworldom. Aj keď boli predtým  považované za nereálne pokusy z Photoshopu, dnes sa zdá, že by mohlo ísť  o skutočný výrobok. Potvrdzovať by to mali hlavne púzdra, ktoré sa  začínajú objavovať v ponuke rôznych výrobcov. Zjavne sa pripravujú na  predaj nových púzdier pre iPhone nano. iPhone nano by mal byť menším, a  hlavne lacnejším variantom iPhone 3G.
 • V konfiguračných súboroch ovládačov nových MacBookov sa podarilo  objaviť náznaky toho, že aj iMac a Mac mini prejdú na  nVidia čipsety podobne, ako na ne v októbri prešli MacBooky. Konkrétne ide  o modely iMac9.1 a Macmini3.1. Čip je označený ako NVIDIA MCP79. Aktuálne  modely iMac a Mac mini sú iMac8.1 a Macmini2.1. Zdá sa, že Mac mini predsa  len ostáva v ponuke Apple počítačov a bude konečne aktualizovaný.
 • BBC vydalo verziu iPlayer prehrávača pre operačné  systémy Mac a Linux. Predtým síce bolo možné streamovanie videa, no jeho  sťahovanie mali umožnené len užívatelia OS Windows XP. iPlayer pre Mac je  zatiaľ len v beta verzii, no  finálna verzia sa očakáva už vo februári 2009.
 • Čínske kópie obľúbeného iPhone 3G sa stále  zdokonaľujú. Najznámejší je Meizu a aktuálne jeho nová verzia.  Odporúčame si pozrieť video, na ktorom je  zobrazené vybaľovanie takejto imitácie. Výrobcovia nemali problém imitovať  aj také drobnosti ako priloženú handričku či krabicu. Takýto „iPhone“  vám však oproti originálnemu prináša množstvo funkcií naviac, napríklad  možnosť použitia dvoch SIM kariet. Zakúpiť si ho môžete za približne 160 dolárov.
 • Apple povolil predaj predtým zakázanej jednoúčelovej iPhone/iPod touch  aplikácie Pull My Finger. Zdá sa, že Apple zmenil taktiku a  začal povoľovať predaj tohoto typu aplikácií cez App Store. Pull My Finger  s cenovkou 0.99 USD je prvou z nich.
 • Podľa The Guardian Apple už dlhšie naznačoval vývojárom, že  Mac OS X Snow Leopard bude v predaji skôr ako sa očakáva.  Je možné, že ho predstaví Paul Schiller na Macworlde, ktorý už klope na  dvere. Každopádne reálna dostupnosť Mac OS X Snow Leopard je vzdialenejšia,  pravdepodobne niekedy v prvom kvartáli 2009.
 • Na záver jedna potešujúca správa pre majiteľov telefónov  BlackBerry. RIM sa začína starať aj o užívateľov Mac OS  X a už dnes je k dispozícii ukážková verzia BlackBerry Media Sync pre Mac.  Zatiaľ to nie je Desktop Manager, ktorý poznáte z Windows PC, no je to na  dobrej ceste. BlackBerry Media Sync je dizajnovaný tak, aby vám umožnil  jednoducho synchronizovať hudbu z iTunes do vášho telefónu. iTunes DRM  piesne stále nebude možné kopírovať. Treba si však dávať pozor na to,  že po nainštalovaní prestanú fungovať riešenia tretích strán (napr.  PocketMac), a podľa skúseností prvých testerov je Media Sync zatiaľ dosť  pomalý.
komentárov
 1. ja sa tesim na mac mini. Konecne bude aktualizovany, a je to mozno ta najlacnejsia alternativa pre zacinajucich alebo mozno aj pokrocilych uzivatelov, fandov apple. 10 bodov pre mac mini.

 2. zeby mi vyrobili iPhone na mieru ? :-) bolo by pekne mat nejaku mensiu odlahcenu verziu verziu, proste len maly sikovny telefonik od Applu

 3. fuj.. neviem preco..ale tie cinske verzie iPhonu..sa mi zdaju.. otrasne :)
  Velky nepodarok,a lutujem tych,ktori si to kupia. A za 160 doalrov by som si radsej kupil…ja neviem…radsej hocico ine.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Apple vydá nové verzie svojich OS už dnes!

Apple v rámci svojho včerajšieho eventu, na ktorom predstavil nové Apple Watch Series 6, Apple Watch SE, iPad 8 či iPad…