Zhrnutie noviniek a zaujímavostí: 6 GB RAM v MB/MBP, “otec” iPodu odchádza z Apple, ruský prezident s MBP

  • Apple vydal prehlásenie, že pred blížiacimi sa sviatkami už neplánuje uvedenie nových produktov. Prehlásenie je pravdepodobne reakciou na špekulácie ohľadom nových verzií počítačov iMac a Mac mini. V dohadoch sa dokonca objavil aj približný dátum ich uvedenia – 10.11.2008. Keďže iMac používa veľmi podobný HW tomu v MacBookoch (Pro), jeho aktualizácia sa zdá byť logickou. Taktiež Mac mini, neobnovený od augusta 2007, by si zaslúžil nejaké vylepšenia. Najbližším možným termínom uvedenia nových produktov sa teda zdá byť Macworld v San Franciscu (január 2009).
  • Tom Fadell, často označovaný aj ako otec iPodu, podľa správ The Wall Street Journal odchádza zo spoločnosti Apple. Dôvody sú uvedené ako osobné. Fadell po odchode z Philipsu vystupoval ako nezávislý dodávateľ. Svoj nápad vytvoriť MP3 prehrávač spolu s online službou predaja piesní prezentoval viacerým spoločnostiam, no u všetkých bol odmietnutý. Spoločnosť Apple Toma Fadella prijala a nápad sa po cca štyroch-piatich rokoch ukázal ako veľmi úspešný biznis model (iTunes Store).
  • Do rúk užívateľov sa už dostal aj aktualizovaný MacBook Air. Na stránkach Flickr.com si môžete pozrieť fotky z jeho rozbaľovania.
  • Zdá sa, že ani posledné informácie o podpore maximálne 4GB pamäte RAM MacBookmi (Pro) s NVIDIA čipsetmi neboli presné. Najnovšie sa hovorí o podpore maximálne 6GB RAM (kombinácia 4GB + 2GB). Táto kapacita sa zdá byť praktickým a stabilným použiteľným limitom MB(P), napriek hardvérovej podpore 8GB RAM. Staršie notebooky Apple postavené na čipsete Santa Rosa by mali taktiež podporovať 6 GB RAM.
  • The Register Hardware informuje o predaji iPhonu 3G. Podľa posledných správ je Apple v rebríčku šiestym dodávateľom telefónov s obsadením 2,3 % amerického trhu za tretí kvartál 2008. Pôvodným cieľom bolo dosiahnuť obsadenie 1 % amerického trhu mobilných telefónov. Štúdie ukazujú, že iPhone zaujal aj členov domácností s nižším príjmom. Napriek relatívne vysokej cene je iPhone svojou multifunkčnosťou schopný nahradiť viacero iných zariadení naraz.
  • Pre obľúbenú iPhone hru GTS World Racing je cez App Store dostupná bezplatná aktualizácia, ktorá pridáva možnosť hry dvoch hráčov proti sebe cez WiFi.
  • Server Kremlin.ru uverejnil fotografiu, na ktorej je zachytený ruský prezident Dimitry Medvedev. Na tom by nebolo nič zvláštne, no na fotke má pred sebou MacBook Pro (pravdepodobne najnovšiu verziu). Medvedev bol už predtým odfotený ako používa iPhone v čase, keď ešte nebol na ruskom trhu oficiálne v predaji.
komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.