Zhrnutie noviniek a zaujímavostí: 6 GB RAM v MB/MBP, “otec” iPodu odchádza z Apple, ruský prezident s MBP

  • Apple vydal prehlásenie, že pred blížiacimi sa sviatkami už  neplánuje uvedenie nových produktov. Prehlásenie je  pravdepodobne reakciou na špekulácie ohľadom nových verzií počítačov  iMac a Mac mini. V dohadoch sa dokonca objavil aj približný dátum ich  uvedenia – 10.11.2008. Keďže iMac používa veľmi podobný HW tomu  v MacBookoch (Pro), jeho aktualizácia sa zdá byť logickou. Taktiež Mac  mini, neobnovený od augusta 2007, by si zaslúžil nejaké vylepšenia.  Najbližším možným termínom uvedenia nových produktov sa teda zdá byť  Macworld v San Franciscu (január 2009).
  • Tom Fadell, často označovaný aj ako otec iPodu, podľa  správ The  Wall Street Journal odchádza zo spoločnosti Apple. Dôvody sú uvedené  ako osobné. Fadell po odchode z Philipsu vystupoval ako nezávislý  dodávateľ. Svoj nápad vytvoriť MP3 prehrávač spolu s online službou  predaja piesní prezentoval viacerým spoločnostiam, no u všetkých bol  odmietnutý. Spoločnosť Apple Toma Fadella prijala a nápad sa po cca  štyroch-piatich rokoch ukázal ako veľmi úspešný biznis model (iTunes  Store).
  • Do rúk užívateľov sa už dostal aj aktualizovaný MacBook  Air. Na stránkach Flickr.com  si môžete pozrieť fotky z jeho rozbaľovania.
  • Zdá sa, že ani posledné informácie o podpore maximálne 4GB pamäte RAM  MacBookmi (Pro) s NVIDIA čipsetmi neboli presné. Najnovšie sa hovorí  o podpore maximálne 6GB RAM (kombinácia 4GB + 2GB). Táto  kapacita sa zdá byť praktickým a stabilným použiteľným limitom MB(P),  napriek hardvérovej podpore 8GB RAM. Staršie notebooky Apple postavené  na čipsete Santa Rosa by mali taktiež  podporovať 6 GB RAM.
  • The  Register Hardware informuje o predaji iPhonu 3G. Podľa  posledných správ je Apple v rebríčku šiestym dodávateľom telefónov  s obsadením 2,3 % amerického trhu za tretí kvartál 2008. Pôvodným  cieľom bolo dosiahnuť obsadenie 1 % amerického trhu mobilných telefónov.  Štúdie ukazujú, že iPhone zaujal aj členov domácností s nižším  príjmom. Napriek relatívne vysokej cene je iPhone svojou multifunkčnosťou  schopný nahradiť viacero iných zariadení naraz.
  • Pre obľúbenú iPhone hru GTS  World Racing je cez App Store dostupná bezplatná aktualizácia, ktorá  pridáva možnosť hry dvoch hráčov proti sebe cez WiFi.
  • Server Kremlin.ru uverejnil fotografiu, na  ktorej je zachytený ruský prezident Dimitry Medvedev. Na tom  by nebolo nič zvláštne, no na fotke má pred sebou MacBook Pro (pravdepodobne  najnovšiu verziu). Medvedev bol už predtým odfotený ako používa iPhone  v čase, keď ešte nebol na ruskom trhu oficiálne v predaji.
komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.