Zaujímavosti posledného týždňa: VMware Fusion 2, QuarkXPress 8, Apple Cinema a LED, Firewire 3200

 • Firma VMware uvolnila druhú beta verziu virtualizačného softvéru Fusion 2.0. Nová beta verzia sa zameriava na zlepšenie použiteľnosti, prehrávania videa, ochrany dát a pracovného prostredia Unity, s ktorým je možné virtualizovať Windows bez zobrazenia Windows plochy. Windows aplikácie tak môžete spúšťať priamo z prostredia Mac OS X.
 • O novej verzii QuarkXPress 8 sme si už písali na prelome mája a júna, keď bola tlačovou správou oznámená. V skutočnosti sa táto aplikácia začala predávať v USA až teraz. Čoskoro by mala doraziť aj k nám.
 • Apple Cinema displeje stále patria k špičke vo svojom segmente, práve preto ich už roky (od 2004) nebolo potrebné výraznejšie meniť. Zmeny boli len cenové, prípadne malé vylepšenia špecifikácií. Čas na radikálnejší upgrade by mohol nastať na Macworlde 2009, ktorý sa už tradične bude konať v San Franciscu od 5. do 9. januára. Očakáva sa hlavne prechod na LED podsvietenie, ktorý by naplnil Jobsov sľub, že Apple postupne nahradí podsvietenie neónovými trubicami, často obsahujúcimi ortuť. LED podsvietenie ortuť neobsahuje. Prekážkou by mohla byť vysoká cena 30″ displejov s týmto podsvietením.
 • Analytik Maynard Um z UBS Investment Research sa vyjadroval k produktovej línii Apple v rokoch 2008 a 2009. Potvrdzuje očakávaný upgrade MacBookov a iPodov neskôr tento rok (špekuluje sa o septembri). Podľa jeho slov môžeme v prvej polovici 2009 očakávať nový Apple „sub-notebook“. Rumory ohľadom tohoto úplne nového Apple produktu sa po vydaní MacBooku Air prestali objavovať, no v poslednej dobe sa opäť vynárajú. Verí, že bude mať menšiu obrazovku ako MacBook Air (13″), a že mal byť pôvodne uvedený už tento rok, no bol presunutý na rok 2009. Na záver spomína vydanie nových farebných variácií iPhonu 3G ešte tento rok na predvianočný trh. Či sú jeho predpoklady podložené ukáže až čas.
 • K MobileMe sa vyjadril aj sám Steve Jobs. Samozrejme, nebol s tímom zodpovedným za spustenie MobileMe spokojný. Problém vidí v súčasnom uvedení MobileMe aj iPhone 3G, firmware 2.0 a App Store. Službe MobileMe tak nebol venovaný dostatočný čas na testovanie a nespĺňala Apple štandardy. MobileMe by sa do konca roka mala stať službou, na ktorú bude Apple patrične hrdý.
 • Inštitút IEEE schválil novú verziu IEEE 1394, známu pod označením Firewire. Táto nová verzia bude podporovať rýchlosti 1.6 Gb/s a 3.2 Gb/s, pričom bude poskytovať plnú spätnú kompatibilitu so súčasnými verziami 400 a 800 Mb/s. V budúcnosti sa očakáva zrýchlenie až na 6.4 Gb/s. Reagujú tak na USB verzie 3.0, ktoré bude poskytovať rýchlosti až 4.8 Gb/s. IEEE bude dostupné v októbri, USB sa očakáva koncom tohto roka.
komentárov
 1. To slovo som použil so zámerom oživiť slovník aby sa stále dookola neopakovali slová ako dohady, neoverené správy a podobne. Každopádne ďakujem za odozvu, teraz už viem že vám “rumory” nevyhovujú a použitiu sa budem vyhýbať.

  0
  0
 2. Quark este niekto pouziva? Ak ano, tak nech mi prezradi ako zobrazim stranku v Quarku v cistom formate a schovam to co presahuje stranu.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.