Zaujímavosti posledného týždňa: VMware Fusion 2, QuarkXPress 8, Apple Cinema a LED, Firewire 3200

  • Firma VMware uvolnila druhú beta verziu virtualizačného softvéru Fusion  2.0. Nová beta verzia sa zameriava na zlepšenie použiteľnosti, prehrávania  videa, ochrany dát a pracovného prostredia Unity, s ktorým je možné  virtualizovať Windows bez zobrazenia Windows plochy. Windows aplikácie tak  môžete spúšťať priamo z prostredia Mac OS X.
  • O novej verzii QuarkXPress 8 sme si už písali  na prelome mája a júna, keď bola tlačovou správou oznámená.  V skutočnosti sa táto aplikácia začala predávať v USA až teraz.  Čoskoro by mala doraziť aj k nám.
  • Apple Cinema displeje stále patria k špičke vo svojom segmente, práve  preto ich už roky (od 2004) nebolo potrebné výraznejšie meniť. Zmeny boli  len cenové, prípadne malé vylepšenia špecifikácií. Čas na  radikálnejší upgrade by mohol nastať na Macworlde 2009, ktorý sa už  tradične bude konať v San Franciscu od 5. do 9. januára. Očakáva sa  hlavne prechod na LED podsvietenie, ktorý by naplnil Jobsov sľub, že Apple  postupne nahradí podsvietenie neónovými trubicami, často obsahujúcimi  ortuť. LED podsvietenie ortuť neobsahuje. Prekážkou by mohla byť vysoká  cena 30″ displejov s týmto podsvietením.
  • Analytik Maynard Um z UBS Investment Research sa vyjadroval k produktovej  línii Apple v rokoch 2008 a 2009. Potvrdzuje očakávaný upgrade MacBookov  a iPodov neskôr tento rok (špekuluje sa o septembri). Podľa jeho slov  môžeme v prvej polovici 2009 očakávať nový Apple „sub-notebook“.  Rumory ohľadom tohoto úplne nového Apple produktu sa po vydaní MacBooku Air  prestali objavovať, no v poslednej dobe sa opäť vynárajú. Verí, že bude  mať menšiu obrazovku ako MacBook Air (13″), a že mal byť pôvodne uvedený  už tento rok, no bol presunutý na rok 2009. Na záver spomína vydanie  nových farebných variácií iPhonu 3G ešte tento rok na predvianočný trh.  Či sú jeho predpoklady podložené ukáže až čas.
  • K MobileMe sa vyjadril aj sám Steve Jobs. Samozrejme, nebol s tímom  zodpovedným za spustenie MobileMe spokojný. Problém vidí v súčasnom  uvedení MobileMe aj iPhone 3G, firmware 2.0 a App Store. Službe MobileMe tak  nebol venovaný dostatočný čas na testovanie a nespĺňala Apple štandardy.  MobileMe by sa do konca roka mala stať službou, na ktorú bude Apple  patrične hrdý.
  • Inštitút IEEE schválil novú verziu IEEE 1394, známu pod označením  Firewire. Táto nová verzia bude podporovať rýchlosti 1.6 Gb/s a 3.2 Gb/s,  pričom bude poskytovať plnú spätnú kompatibilitu so súčasnými verziami  400 a 800 Mb/s. V budúcnosti sa očakáva zrýchlenie až na 6.4 Gb/s.  Reagujú tak na USB verzie 3.0, ktoré bude poskytovať rýchlosti až  4.8 Gb/s. IEEE bude dostupné v októbri, USB sa očakáva koncom  tohto roka.
komentárov
  1. To slovo som použil so zámerom oživiť slovník aby sa stále dookola neopakovali slová ako dohady, neoverené správy a podobne. Každopádne ďakujem za odozvu, teraz už viem že vám “rumory” nevyhovujú a použitiu sa budem vyhýbať.

  2. Quark este niekto pouziva? Ak ano, tak nech mi prezradi ako zobrazim stranku v Quarku v cistom formate a schovam to co presahuje stranu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?