Vyradí iPhone iPod touch z trhu?

Keď Steve Jobs v septembri minulého roku na tlačovej konferencii predstavil iPod touch, očakávania boli nielen veľké, ale aj splnené. Ľudia začali súdiť, že high-endový model postupne vyradí „zastaralé“ modely iPodov s dotykovým kolieskom. Po uvedení iPhone s 3G sa však situácia mení – iPod touch začína byť považovaný za „zbytočnú vec naviac“, ktorá je okrem iného oproti iPhone nadcenená. Je to ale skutočne tak?

iPod touch – vítaný a očakávaný

iPod touch bol na trh uvedený v septembri minulého roka. Jeho príchodom predchádzali mnohé špekulácie o dizajne, veľkosti či cene a prakticky celé nadšenie plynulo z uvedenia prvého iPhoneu na trh len pár mesiacov pred ním. Práve iPhone, ktorý bol podľa Jobsa „doposiaľ najlepším iPod prehrávačom“, spustil vlnu s veľkými očakávaniami, kedy by aj iPod mal mať väčší displej, rafinovaný CoverFlow a funkcie naviac, ako napr. surfovanie na internete pomocou Wi-Fi a priame sťahovanie hudby z iTunes. Pripojenie na internet by sa však okrem iného dalo považovať aj za snahu dobehnúť konkurenciu.

7. septembra však Apple fanúšikov mohlo potešiť aj niečo viac ako nový iPod touch – upgrade ostatných modelov (iPod video resp. classic, iPod nano a iPod shuffle); víťazom stredajšej udalosti bol však iPod touch. Ako som už uviedla vyššie, oproti jeho predchodcom toho zvláda omnoho viac a čo bolo (naj)dôležitejšie – bolo to rovnaké zariadenie ako iPhone, len bez možnosti telefonovania. Macworld a prvé malé sklamanie… Pokračovanie článku na MagMag.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.