Adobe Photoshop “CS4” beta

Po niekoľkých falošných oznámeniach o vydaní Adobe Photoshop-u CS4 už v októbri tohto roku s hardwarovou podporou GPU je záujem internetových médií o nové Creative Suite produkty o niečo vyšší (vzniká teda otázka, či buzz nevyrobila zámerne spoločnosť Adobe, aj keď manažér John Nack z Adobe nakoniec poprel akékoľvek presné dátumy vydania nového softvéru). Betatesteri majú k dispozícii na 48 hodín betaverzie programov Dreamweaver CS4 a Fireworks CS4. Pre existujúcich majiteľov Creative Suite 3 s legálnym sériovým číslom dvojdňový testovací limit neplatí. Najnovšie testovacie verzie produktov Adobe nájdete vždy na http://labs.adobe.com/technologies.

Photoshop CS4 beta (kódové označenie Stonehenge) sa nakoniec na internet dostal aj napriek tomu, že spoločnosť Adobe nespustila verejný betatest aj tohto programu. Pozrite si nasledujúce screenshoty – CS4 produkty získali tzv. „application frame“, teda jedno ucelené okno so všetkými panelmi v ňom. Vďaka tomuto UI mohla byť pridaná aj podpora tabov (prepínate si dokumenty rovnako ako stránky vo webovom prehliadači). Nový Application Frame je však možné deaktivovať a vrátiť sa do štandardného stavu, takže panely a palety môžete mať samostatne, napr. na druhom/externom displeji.

Photoshop CS4 pre Mac OS X kvôli obmedzeniu API Carbon nebude využívať 64 bitové inštrukcie procesorov, vo Windows XP x64/Vista x64 pravdepodobne áno. Nové grafické produkty Adobe nakoniec nemusia byť označené ako „CS4“, ale môžu dostať celkom iný názov.

Photoshop CS4 screenshoty Photoshop CS4 screenshoty Photoshop CS4 screenshoty
komentárov
 1. To je večná škoda, že opäť raz budeme zaostávať za Windows. Najväčšiu radosť z toho má Radek Hulán na tom jeho blogu, kde sa vysmieva Apple práve kvôli tomu CS4 že nebude 64 bit. Keď si však uvedomíme, že väčšina grafikov aj tak používa Apple tak to snáď nebude dlho trvať a 64 bit bude aj pre OS X. Snáď s príchodom Snežného Leoparda.
  Howgh. LackoBé

  0
  0
 2. “CS4 produkty získali tzv. „application frame“, teda jedno ucelené okno so všetkými panelmi v ňom. Vďaka tomuto UI mohla byť pridaná aj podpora tabov”

  Nemá náhodou podobně vyřešené rozhraní Dreamweaver už od časů, kdy jej vydala Macromedia?

  0
  0
 3. Jarda: ale má :)

  Akože ak zasa chcú meniť UI nech idú do paže. Stále nadávam na to v CS3. A tie reči okolo toho keď to vyšlo že sa to dá všetko vypnúť. Prt, nikdy to už nie je také ako to bolo v CS2 kde sme na to boli všetci zvyknutý a fungovalo to dobre. Jediné čo v CS3 z UI uznávam je nástrojová paleta v jednom stĺpci. Zasa sa to po 2 rokoch opakuje. Nech kľudne menia UI koľko chcú ale nech tam aj nechajú 100% pôvodný stav. Ja nemám náladu každé 2 roky si zvykať najmä ak som predtým dlhé roky pracoval v rovnakom…

  0
  0
 4. to DaggyMAC: Ja občasne používam CS2 na MacBooku a som nespokojny :) chudak macbook to nezvlada a to nerobím nic velke :)

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.