VMware Fusion 2.0 Beta 1 s podporou DirectX9 SM2 vo Windows XP

Spoločnosť VMware uvoľnila novú verziu VMware Fusion 2.0 Beta 1 pre Mac OS X. Betatest je verejne dostupný, program si môžete stiahnuť na oficiálnej stránke. Nezabudnite si uložiť poskytované registračné číslo.

Nová verzia podporuje predovšetkým DirectX 9.0c so Shader Model 2 vo Windows XP (Windows Vista zatiaľ v tejto veci nie je oficiálne podporovaná) s hardwarovou akceláriou 3D hier. Doteraz Fusion nepodporoval Shader Model 2. Akcelerácia je podľa VMware tímu stále v experimentálnej fáze vývoja.

Jednotlivé operačné systémy môžete mať odteraz vďaka priamej podpore umiestnené separátne na jednotlivých displejoch, napr. Mac OS X na jednom, Windows na druhom pripojenom monitore.

Fusion mierne predbieha konkurenta Parallels Desktop, užívatelia Parallels Desktop si dokonca môžu premigrovať image súbor do VMware Fusion.

Ak vás nová verzia zaujala, pozrite si videonahrávku programu v praxi (ďalšie videá tu alebo na YouTube účte spoločnosti VMware).

Nezabúdajte, že sa stále jedná o betaverziu, preto akékoľvek známky nestability alebo problémy budú vyriešené až vo finálnej verzii. Ak už máte zakúpený VMware Fusion 1.x, dvojkovú verziu budete mať dostupnú ako upgrade zdarma.

komentárov
 1. No, už verze 1.1 umožňovala běh woken ve fullscreenu na jednom monitoru a na druhém jsem měl MacOS. Některé kolegy jsem tím udivoval. :-)
  Co asi nejvíce oceňuji je možnost migrace Boot Camp partition do VMWare a tímpádem je možné provádět snapshot i suspend virtuálu.

  0
  0
 2. co Need for speed Most Wanted
  Pojde tak pomaly? nechce sa mi zas instalovat cely balik…
  neivete mi niekto povedat ako to “fakci”?

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.