Triky s webkamerou iSight v Photo Booth pre časovač a blesk

Photo Booth je jednoduchá aplikácia, ktorá je súčasťou každého počítača Apple (systému Mac OS X) vybaveného iSight kamerou. Dokáže vytvárať fotky a videá (od Mac OS X Leopard). Pri fotení ponúka veľa zábavných efektov na upravenie obrazu, prípadne za seba môžete pridávať rôzne pozadia – dokonca aj pohyblivé (len na Intel Macoch).

Pri častejšom používaní vám môže začať vadiť až prílišná jednoduchosť tejto aplikácie. Neposkytuje žiadne nastavenia. Preto nie je možné nastavením vypnúť niekedy zbytočný a zdržujúci časovač (odpočítavanie sekúnd) či blesk (biele bliknutie obrazovky/obra­zoviek).

Našťastie existujú klávesové skratky, ktoré dočasne vypnú blesk a/alebo časovač. Vypnutie blesku funguje len na Mac OS X Leopard.

  • Na vypnutie odpočítavania pri fotení podržte klávesu Option (Alt).
  • Na vypnutie blesku pri fotení podržte klávesu Shift.
  • Ak chcete urobiť fotku bez odpočítavania a blesku počas fotenia stlačte Option (Alt) a Shift spolu.

Tieto skratky sú pohodlné ak fotíte kliknutím myšky, no pri použití klávesovej skratky na fotenie (Command + T) je dosť obtiažne stlačiť všetky potrebné klávesy naraz (napríklad Shift + Option + Command + T).

Treba však upozorniť na fakt, že pri vypnutí blesku budú vaše fotky v slabom osvetlení tmavé a možno aj neostré. Preto je pre najlepšie výsledky ideálne použiť dostatočne silné osvetlenie a vypnúť blesk. Tak získate prirodzené odtiene a ostrú fotku.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.