Triky s webkamerou iSight v Photo Booth pre časovač a blesk

Photo Booth je jednoduchá aplikácia, ktorá je súčasťou každého počítača Apple (systému Mac OS X) vybaveného iSight kamerou. Dokáže vytvárať fotky a videá (od Mac OS X Leopard). Pri fotení ponúka veľa zábavných efektov na upravenie obrazu, prípadne za seba môžete pridávať rôzne pozadia – dokonca aj pohyblivé (len na Intel Macoch).

Pri častejšom používaní vám môže začať vadiť až prílišná jednoduchosť tejto aplikácie. Neposkytuje žiadne nastavenia. Preto nie je možné nastavením vypnúť niekedy zbytočný a zdržujúci časovač (odpočítavanie sekúnd) či blesk (biele bliknutie obrazovky/obra­zoviek).

Našťastie existujú klávesové skratky, ktoré dočasne vypnú blesk a/alebo časovač. Vypnutie blesku funguje len na Mac OS X Leopard.

  • Na vypnutie odpočítavania pri fotení podržte klávesu  Option (Alt).
  • Na vypnutie blesku pri fotení podržte  klávesu Shift.
  • Ak chcete urobiť fotku bez odpočítavania a blesku počas  fotenia stlačte Option (Alt) a Shift spolu.

Tieto skratky sú pohodlné ak fotíte kliknutím myšky, no pri použití klávesovej skratky na fotenie (Command + T) je dosť obtiažne stlačiť všetky potrebné klávesy naraz (napríklad Shift + Option + Command + T).

Treba však upozorniť na fakt, že pri vypnutí blesku budú vaše fotky v slabom osvetlení tmavé a možno aj neostré. Preto je pre najlepšie výsledky ideálne použiť dostatočne silné osvetlenie a vypnúť blesk. Tak získate prirodzené odtiene a ostrú fotku.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?