Trik v Mac OS X: zvýrazňovanie aplikácií v Stacks po prejdení kurzorom

Vďaka novinke Mac OS X Leopard, Stacks, si môžete v Docku jednoducho a efektne prehliadať a spúšťať napríklad svoje aplikácie. Už v základe máte na výber z troch zobrazení Stacks (pravým kliknutím na Stack, „View content as“). Fan, pre zobrazenie súborov v jednom naklonenom stĺpci, Grid pre zobrazenie v mriežke a nakoniec možnosť Automatic, ktorá podľa počtu súborov sama zvolí najvhodnejšie zobrazovanie.

Ak aj vy radi používate zobrazenie Grid (v mriežke), určite vás poteší nasledujúci krátky tip. Síce nejde o žiadne vylepšenie ovplyvňujúce produktivitu, no určite poteší zmenou dizajnu. Po zadaní

defaults write com.apple.dock mouse-over-hilte-stack -boolean YES

do Terminalu sa všetky súbory v Grid zobrazení, po ktorých prejdete myškou, zvýraznia stupňovitou sivou farbou. Aj samotný prechod kurzorom medzi označenými aplikáciami je riešený peknými animáciami. Po zadaní príkazu je ešte potrebné do Terminalu napísať

killall Dock

pre reštartovanie Docku (aby príkaz fungoval, slovo Dock musí byť s veľkým D).

Po čase môžete mať chuť tento efekt opäť vypnúť. Stačí zadať pôvodný príkaz, pričom YES nahradíte NO, a Dock zase raz reštartujete.

komentárov
 1. super vylepsenie. akurat ked mam pusteny movist a chcem nieco najst v Gride tak mi zacne video sekat. Asi to bude dost narocne systemove prostriedky. (mam MBP)

  0
  0
 2. dex>
  Keby som si kvoli vychytavkam stale instaloval nejake utilitky, tak uz ich mam aspon 5. Nie je jednoduchsie vlozit riadok textu do Terminalu, ako stale instalovat tweakovacie utility, ktorych 80% funkcii nevyuzijeme?

  0
  0
 3. sa mi zda zde ze fakt mac viacej “funí” ked som si to nastavil…vedel by mi prosim niekto poradit,ze ako sa zistuje na macu spotreba PCU..iba teraz som presiel na mac.a este sa nevyznam

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.