Tip na mini-aplikáciu: Color Oracle pre dizajnérov

Pokiaľ ste dizajnér, či už webových alebo tlačových médii, pravdepodobne chcete aby vaše dielo bolo jasne čitateľné čo najvyššiemu percentu ľudí. K tomuto vám pomôže aplikácia Color Oracle. Ako ste možno zistili podľa názvu, aplikácia dokáže zobraziť vašu grafiku tak, ako ju vidia ľudia s poruchou rozpoznávania farieb. Tvorcovia aplikácie tvrdia, že až 8% mužov trpí takýmito poruchami a je dôležité optimalizovať prácu aj pre nich.

Color Oracle sa po štarte usídli vo vašom menubare, a keď naň kliknete alebo ho vyvoláte klávesovou skratkou, aplikuje na celú obrazovku jeden z troch filrov. Na ľavej strane je pôvodný obrázok a napravo obrázok s aplikovaným filtrom.

Color Oracle, Colour Oracle, Colororacle, Colouroracle, spektrum, farby, pastelky, zrak, Mac OS X

Aplikácia je vo verzii 1.1.1, vyžaduje Mac OS X 10.4 alebo vyšši, je freeware a môžete si ju stiahnuť z http://colororacle.cartography.ch kde nájdete aj bližšie podrobnosti.

komentárov
 1. ked sme pri tom

  potreboval by som nejaky normalny color chooser (ten v textmate je fajn, ale stve ma, ze ked ho zavriem a znova otvorim, zmizne mi posledna farba)

  neviete o niecom?

 2. colourmod supeeer

  velmi sa mi to paci, iba kliknem na tu sipku a mam v schranke

  este by bodol slider na ostrost a svetlost ale to prezijem :)

 3. To je zajímavé, že touto poruchou trpí jen muži („až 8% mužov trpí takýmito poruchami“). To jsem nevěděl, myslel jsem, že jí trpí i ženy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?