Tip na mini-aplikáciu: Color Oracle pre dizajnérov

Pokiaľ ste dizajnér, či už webových alebo tlačových médii, pravdepodobne chcete aby vaše dielo bolo jasne čitateľné čo najvyššiemu percentu ľudí. K tomuto vám pomôže aplikácia Color Oracle. Ako ste možno zistili podľa názvu, aplikácia dokáže zobraziť vašu grafiku tak, ako ju vidia ľudia s poruchou rozpoznávania farieb. Tvorcovia aplikácie tvrdia, že až 8% mužov trpí takýmito poruchami a je dôležité optimalizovať prácu aj pre nich.

Color Oracle sa po štarte usídli vo vašom menubare, a keď naň kliknete alebo ho vyvoláte klávesovou skratkou, aplikuje na celú obrazovku jeden z troch filrov. Na ľavej strane je pôvodný obrázok a napravo obrázok s aplikovaným filtrom.

Color Oracle, Colour Oracle, Colororacle, Colouroracle, spektrum, farby, pastelky, zrak, Mac OS X

Aplikácia je vo verzii 1.1.1, vyžaduje Mac OS X 10.4 alebo vyšši, je freeware a môžete si ju stiahnuť z http://colororacle.cartography.ch kde nájdete aj bližšie podrobnosti.

komentárov
 1. ked sme pri tom

  potreboval by som nejaky normalny color chooser (ten v textmate je fajn, ale stve ma, ze ked ho zavriem a znova otvorim, zmizne mi posledna farba)

  neviete o niecom?

  0
  0
 2. colourmod supeeer

  velmi sa mi to paci, iba kliknem na tu sipku a mam v schranke

  este by bodol slider na ostrost a svetlost ale to prezijem :)

  0
  0
 3. To je zajímavé, že touto poruchou trpí jen muži („až 8% mužov trpí takýmito poruchami“). To jsem nevěděl, myslel jsem, že jí trpí i ženy.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.