Tip: Halloween šetrič obrazovky (screensaver) pre Mac OS X a iPhone

V posledných rokoch sa aj do našich končín dostáva v západných krajinách veľmi obľúbený sviatok Halloween. Ak aj vy patríte k tým, ktorí si jeseň bez Halloweenu (resp. vyrezávania z tekvice) nevedia predstaviť, určite oceníte tématický šetrič obrazovky.

Názov šetriča obrazovky je Jack-O-Lantern Screensaver 1.3.1. Keď je aktivovaný, na obrazovke uvidíte pekne vymodelovanú halloweensku tekvicu, ktorá sa točí pred čiernym pozadím. Samozrejme, vybrať si môžete hneď z niekoľkých prednastavených výrezov tekvice. Vďaka priloženej šablóne si môžete vo Photoshope vytvoriť aj vlastné výrezy. Nemusíte sa však báť neporiadku a ani toho, že sa vám nepodarí. Výrez je efektne osvetľovaný žiariacou sviečkou vo vnútri tekvice.

halloween Tekvica Duch

V nastaveniach šetriča (System Preferences → Desktop & Screen Saver → Screen Saver → Other → Jack-O-Lantern → Options) nájdete možnosti ako dĺžka intervalu zmeny výrezu tekvice, rotáciu, dostupné výrezy a podobne.

halloween Tekvica Netopier

Šetrič si môžete stiahnuť zo stránok Apple alebo priamo z oficiálnej stránky (2.1MB, Mac OS X 10.4 a novší, grafická karta podporujúca OpenGL). Je dostupný zadarmo s možnosťou dotácie.

Podpora halloween Jack-O-Lantern

Inštalácia je jednoduchá, stačí dvojklik na stiahnutý súbor Jack-O-Lantern.saver. Následne si tento šetrič obrazovky vyberte cez System Preferences → Desktop & Screen Saver → Screen Saver → Other → Jack-O-Lantern. Podrobnejšie informácie sa dozviete v priloženom Read-Me súbore.

Halloweeen aj v iPhone

Crazy Pumpkin je názov bezplatnej aplikácie dostupnej cez iTunes App Store. Prináša do vašich iPhonov halloweensku tekvicu, ktorej „dizajn“ si môžete meniť podľa nálady. Keď už si aplikáciu stiahnete, nezabudnite vyskúšať iPhonom zatriasť :-).

komentáre
  1. Mne osobne tekvica aj zhnila, pokial som sa uráčil aj prísť k babke na vyrezávanie, takže aspoň takýmto šporičom obrazovky symbolicky to budem riešiť :))

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?