Tip: Halloween šetrič obrazovky (screensaver) pre Mac OS X a iPhone

V posledných rokoch sa aj do našich končín dostáva v západných krajinách veľmi obľúbený sviatok Halloween. Ak aj vy patríte k tým, ktorí si jeseň bez Halloweenu (resp. vyrezávania z tekvice) nevedia predstaviť, určite oceníte tématický šetrič obrazovky.

Názov šetriča obrazovky je Jack-O-Lantern Screensaver 1.3.1. Keď je aktivovaný, na obrazovke uvidíte pekne vymodelovanú halloweensku tekvicu, ktorá sa točí pred čiernym pozadím. Samozrejme, vybrať si môžete hneď z niekoľkých prednastavených výrezov tekvice. Vďaka priloženej šablóne si môžete vo Photoshope vytvoriť aj vlastné výrezy. Nemusíte sa však báť neporiadku a ani toho, že sa vám nepodarí. Výrez je efektne osvetľovaný žiariacou sviečkou vo vnútri tekvice.

halloween Tekvica Duch

V nastaveniach šetriča (System Preferences → Desktop & Screen Saver → Screen Saver → Other → Jack-O-Lantern → Options) nájdete možnosti ako dĺžka intervalu zmeny výrezu tekvice, rotáciu, dostupné výrezy a podobne.

halloween Tekvica Netopier

Šetrič si môžete stiahnuť zo stránok Apple alebo priamo z oficiálnej stránky (2.1MB, Mac OS X 10.4 a novší, grafická karta podporujúca OpenGL). Je dostupný zadarmo s možnosťou dotácie.

Podpora halloween Jack-O-Lantern

Inštalácia je jednoduchá, stačí dvojklik na stiahnutý súbor Jack-O-Lantern.saver. Následne si tento šetrič obrazovky vyberte cez System Preferences → Desktop & Screen Saver → Screen Saver → Other → Jack-O-Lantern. Podrobnejšie informácie sa dozviete v priloženom Read-Me súbore.

Halloweeen aj v iPhone

Crazy Pumpkin je názov bezplatnej aplikácie dostupnej cez iTunes App Store. Prináša do vašich iPhonov halloweensku tekvicu, ktorej „dizajn“ si môžete meniť podľa nálady. Keď už si aplikáciu stiahnete, nezabudnite vyskúšať iPhonom zatriasť :-).

komentáre
  1. Mne osobne tekvica aj zhnila, pokial som sa uráčil aj prísť k babke na vyrezávanie, takže aspoň takýmto šporičom obrazovky symbolicky to budem riešiť :))

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.