Tip: Ako zrýchliť interval synchronizácie MobileMe

MobileMe je internetová služba sľubujúca okrem iného „push“ dát a informácií do všetkých Macov, iPhonov a internetového rozhrania me.com. Push by mal fungovať asi tak, že akonáhle urobíte zmenu napríklad v kalendári – pridáte novú schôdzku – zmena by sa v priebehu niekoľkých sekúnd mala prejaviť na všetkých spomínaných zariadeniach. Marketingový materiál MobileMe síce hovorí o push funkcionalite služby, no v skutočnosti synchronizácia na Macu prebieha len každých 15 minút pri nastavení Automatically na Mac OS X Leopard a až hodinu pri Mac OS X 10.4.11. Ak potrebujete skutočne stále aktuálne informácie, pomôže vám nasledujúci tip.

V Macintosh HD → Users → Užívateľské konto → Library → Preferences → ByHost nájdete súbor com.apple.Dot­MacSync.vaša_mac_a­dresa.plist. Otvorte ho v Property List Editor (stačí dvojklik, súbor by sa v tejto aplikácii mal otvoriť automaticky), nájdite položku AutoSyncInterval a nastavte jej hodnotu na interval toľkých minút, po koľkých chcete mať dáta aktualizované. Pre skutočný push dát je ideálny čas jedna minúta. Dáta sa vám tak so serverom a vašimi zariadeniami synchronizujú každú minútu.

Je možné, že Property List Editor na svojom Macu nemáte (Macintosh HD → Developer → Applications → Utilities → Property List Editor), pretože sa inštaluje spolu s vývojárskymi nástrojmi. Stiahnuť si ho môžete z MacBlog.sk.

S týmto nastavením by mali aj naďalej bezproblémovo fungovať nastavenia MobileMe v System Preferences. Ak však zmeníte interval synchronizácie na možnosť inú ako Automatically, zmeny zrušíte.

MobileMe interval synchronizácie
komentáre
  1. Dik za radu, konecne to funguje ako ma, riesil som to obcas manualnou synchronizaciou, ked som potreboval nieco surne zosynchronizovat. Este sa chcem opytat, ci Vam vyznacuju zmeny v kalendari na iPhone upozornenim s cislom, ak sa prida nejaka nova udalost po synchrnonizacii (ako je to pri prijatom e-maily).

  2. markuz: Bohužel ne, takhle funkce mi v iCalu docela chybí

    Jinak bych chtěl říci, že mě to nefunguje, dělám pravděpodobně vše dobře, ale pravděpodobně nemám štěstí :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.