Tip: AddressBookSync – jednoduchá synchronizácia Facebooku s Address Bookom

Facebook je komunitná (pôvodne študentská) sieť, ktorú vytvoril len 23 ročný študent Harvardskej univerzity, no dnes už má zaregistrovaných desiatky miliónov aktívnych užívateľov. Je užitočný pri vyhľadávaní priateľov cez internet, no narozdiel od ostatných podobných serverov sa tu zväčša jedná o ľudí, ktorí sa skutočne poznajú aj osobne. Pred tým, ako si môžete pridať nejakého priateľa je potrebné, aby potrvdil, že vás pozná. Vo vyplnenom profile potom vidíte množstvo osobných údajov.

Určite vám už napadlo, že by sa tieto údaje dali využiť pri synchronizácii s Address Bookom. Práve to dokáže utilita AddressBookSync.

AddressBookSync je jednoduchá jednoúčelová aplikácia, ktorá vám umožní synchronizovať kontakty z Address Booku s kontaktmi z Facebooku. Dokáže synchronizovať fotku a dátum narodenín, samozrejme za predpokladu, že ich váš priateľ má vyplnené v profile. Ak k tomu vlastníte aj iPhone, všetky tieto informácie sa vám následne synchronizujú aj na ňom. Jednoducho sa tak môžete vyhnúť ručnému pridávaniu fotiek do Address Booku či ukladaniu narodenín do iCal Birthday kalendára.

popis obrazka

Problémom nie je ani to, keď majú priatelia trochu iné meno na Facebooku ako vo vašom Address Booku. Aplikácia AddressBookSync sa vás v týchto prípadoch opýta, či ide o jednu osobu, napríklad pri rozdielnom krstnom mene.

AddressBookSync nepodporuje synchronizáciu telefónnych čísel ani emailových adries. Dôvodom je zakázanie takejto funkcie pravidlami Facebooku. Aplikácia umožňuje výber kontaktov, ktorých údaje chcete synchronizovať aj automatickú kontrolu aktualizácie programu.

Prihlasovanie pritom prebieha priamo cez servery Facebooku, takže sa nemusíte báť o zneužitie vašich údajov.

popis obrazka

Túto praktickú utilitu si môžete stiahnuť zadarmo priamo z oficiálnej stránky.

komentárov
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť