Remote App na iPhone – ovládanie iTunes a Apple TV

O tom, že Remote app je aplikácia od Apple, ktorá je dostupná zadarmo a umožňuje ovládať iTunes a Apple TV priamo z iPhonu alebo z iPodu touch cez vašu domácu WiFi sieť sme už písali. Stiahnuť si ju môžete aj zo slovenského iTunes App Store. Tento link vás naň presmeruje. Apple však v popise aplikácie vynechal jednú praktickú funkciu pri využití s Apple TV, ktorú okamžite objavili jeho majitelia.

Ak na Apple TV vyhľadávate cez YouTube Search alebo iTunes Store, na iPhone/iPode touch sa s pustenou Remote app na obrazovke objaví klávesnica umožňujúca bezdrôtovo zadávať slová do vyhľadávania.

Túto funkciu určite ocenia všetci majitelia Apple TV. Aj keď na Apple TV nemusíte písať často, prakticky len pri vyhľadávaní prípadne zadávaní WiFi hesla, klávesnica na obrazovke, ktorú ovládate smerovými šípkami malého diaľkového ovládača dokáže občas dosť znepríjemniť jej používanie.

Apple TV YouTube vyhľadávanie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?