Remote App na iPhone – ovládanie iTunes a Apple TV

O tom, že Remote app je aplikácia od Apple, ktorá je dostupná zadarmo a umožňuje ovládať iTunes a Apple TV priamo z iPhonu alebo z iPodu touch cez vašu domácu WiFi sieť sme už písali. Stiahnuť si ju môžete aj zo slovenského iTunes App Store. Tento link vás naň presmeruje. Apple však v popise aplikácie vynechal jednú praktickú funkciu pri využití s Apple TV, ktorú okamžite objavili jeho majitelia.

Ak na Apple TV vyhľadávate cez YouTube Search alebo iTunes Store, na iPhone/iPode touch sa s pustenou Remote app na obrazovke objaví klávesnica umožňujúca bezdrôtovo zadávať slová do vyhľadávania.

Túto funkciu určite ocenia všetci majitelia Apple TV. Aj keď na Apple TV nemusíte písať často, prakticky len pri vyhľadávaní prípadne zadávaní WiFi hesla, klávesnica na obrazovke, ktorú ovládate smerovými šípkami malého diaľkového ovládača dokáže občas dosť znepríjemniť jej používanie.

Apple TV YouTube vyhľadávanie
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.