Recenzia: iPod classic silver 80GB


Ešte v septembri minulého roku boli na trh uvedené nové prehrávače Apple. Upgradu na stredajšom evente sa dočkal aj vtedajší iPod video, dnes už s názvom iPod classic. Majitelia predošlej generácie už asi vedia, že novinka neprešla drastickými zmenami, ale menej skúsených, možno budúcich majiteľov, pravdepodobne poteší detailnejší náhľad, ktorý som pre vás pripravila. Snažila som sa zhrnúť všetko od rozbaľovania až po detailnejšie funkcie, ktoré tento prehrávač ponúka, zahŕňajúc vlastné postrehy, ale aj rozdiely v porovnaní s predošlou generáciou. To, či iPod classic ešte stále ponúka rovnaké hudobné zážitky, sa dozviete v nasledovných riadkoch. Rozbaľovanie a obsah krabice

Ak aj vy milujete rozbaľovanie krabičiek, verím, že rozbaľovanie iPodu classic by pre vás bolo tiež zážitkom. iPod classic dostanete v pomerne malej čiernej krabičke zabalenej v priesvitnej fólii. Zobrazený iPod na obrázku krabičky (ale aj na tých mojich) pôsobí trochu plastovo a viac sivo ako strieborne. Vo vnútri sa – ako ináč – nachádza iPod, ktorý je tiež zabalený v ochrannej fólii.

Čierna krabička s iPodom classic.

iPod je položený do plastovej „platničky“, pod ktorou je zvyšný obsah balenia. V ňom nájdete elegantnú čiernu obálku so základmi ovládania v troch jazykoch (slovenskú verziu dostanete pri kúpe), knižku s dôležitými informáciami o produkte a dve samolepky bieleho jablka – loga Apple. Samozrejmosťou sú biele slúchadlá, ktoré sú rovnaké, ako pri predošlej generácii, Universal Dock adaptér a USB konektor na nabíjanie a synchronizáciu s iTunes.

Obsah krabice.

Vzhľad a technické parametre

iPod classic je narozdiel od predošlých modelov plne kovový. Biely (čierny) plast bol nahradený anodizovaným hliníkom, ktorý je pomerne odolný proti poškriabaniu. Horšie je to so zadnou časťou, ktorá ostala nezmenená, a keďže ide o leštenú oceľ, jemné škrabance sa na nej vytvoria prakticky hneď po vytiahnutí z krabičky. Na nej je – ako inak – gravírované logo Apple, sériové číslo a údaj o kapacite.

Zadná časť iPodu.

Vzhľad strieborného iPodu classic pôsobí elegantne a je nepochybne totožný s dizajnom nových iMacov uvedených minulé leto. Vyradenie bielej farby z dizajnu je mierne nostalgické, ale asi sa dalo očakávať. Čierne prevedenie, ktoré sa uplatnilo hneď po nástupe prvej generácie iPodov nano, podľa mňa pôsobí rovnako dobre ako strieborné, ale má trochu masívnejší vzhľad. Iba dotykové koliesko ostalo plastové a na jeho použitie je treba vyvinúť trochu väčší tlak ako pri iPodoch video. Na vrchnej hrane sa nachádza tlačidlo pre Hold a vstup pre slúchadlá, na spodnej hrane je umiestnený vstup pre Dock konektor.

Veľkosť 80GB modelu je 10,35×6,18×1,05 cm, 160GB model je len o 3 mm hrubší (1,35 cm); oba modely sú teda o niečo tenšie ako ich predchodcovia (30GB – 1,09 cm; 60 a 80GB – 1,40 cm). Hmotnosť 80GB iPodu classic (140 g) sa oproti predošlej generácii zredukovala o 16 gramov. High-endový 160GB model váži presne 162 gramov.

LCD displej ostal nezmenený s veľkosťou 2,5″ a rozlíšením 320×240 pixelov, LED podsvietenie poskytuje rovnomerné podsvietenie a laicky povedané: displej má krásne farby a výborný kontrast a jas, ktorý skutočne upúta každé oko.

Na stránkach Apple sa píše, že výdrž batérie pri úplnom nabití je 5 hodín pri pozeraní videí a 30 hodín pri prehrávaní audio súborov. Práve výdrž batérie bola jedna z často vytýkaných nedostatkov najmä pri starších modeloch, ale z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť (a vyplýva to aj z mojich testov), že iPod classic má výbornú batériu; prehrávanie videa vydržalo závratných 6 hodín a 4 minúty (vybitie som čakala po 4,5 hodine, ale na úplné som musela čakať ešte pomerne dlho), prehrávanie mojej hudobnej zbierky s funkciou shuffle vydržalo 31 hodín a 16 minút. Musím uznať, že výsledky sú naozaj prekvapujúce a viac než uspokojivé.

Užívateľské rozhranie

Aj keď zovňajšok nových iPodov neprešiel výraznými zmenami, zmena v užívateľskom rozhraní je viditeľná na prvý pohľad. So zväčšujúcim sa displejom vyvíjajúcich sa iPodov sa zväčšovala aj biela, nevyplnená plocha – tá je však odteraz vyplnená náhľadmi zo súborov, ktoré sú v iPode uložené. Ak vyznačíte napríklad zložku Music, v pravej časti displeja sa budú zobrazovať obálky albumov pohybujúce sa v náhodnom smere, pri Videos náhľady z filmov atď.

Náhľad zložiek Music a Photos.

V prípade, že sa v položkách nenachádzajú žiadne dokumenty, zobrazí sa defaultný obrázok. Verím, že užívatelia sú/budú z tejto funkcie nadšení, sama sa niekedy pristihnem prezerať covery nejakú tú chvíľku. Všimla som si, že občas sa táto funkcia „zasekne“ a opakujú sa dookola len dva artworky (za normálnych okolností sa ich strieda v jednom cykle desať), až kým iPod nevykoná nejakú novú funkciu – pravdepodobne ide o potencionálny bug, ale nie je to príliš iritujúca záležitosť (zdá sa, že nebol opravený ani updatom 1.0.3).

Rozpoltené menu mizne až v tretom leveli, kde je celý displej biely a zobrazia sa v ňom napr. len názvy piesní vybraného albumu, abecedne zoradení autori alebo playlisty.

Tretí level menu bez náhľadov – interpreti a playlisty.

Špeciálne sa zobrazuje zložka Albums (a tiež Podcasts a Audiobooks), do ktorej keď vojdete, pri abecedne zoradených albumoch sa zobrazia artworky; menu to pridáva nie len na vzhľade, ale hlavne na prehľadnosti.

Zobrazenie albumov a podcastov s album artworkmi.

Veľkou novinkou je CoverFlow. Prezeranie albumov použitím tejto funkcie je skutočne čarovné a starším užívateľom ho určite netreba predstavovať a popisovať. Rozdiel oproti výzoru v iTunes a iPode touch (resp. iPhone) je ten, že pozadie zobrazovaných coverov nie je čierne, ale biele. Pravdu povediac neviem, či je to dobre alebo zle, ale čierne pozadie je predsa len zvyk. Okrem toho, pomalosť načítavania coverov býva občas závratne pomalá a je miernym sklamaním, pretože CoverFlow tak stráca na svižnosti a kompaktnosti. Môžeme len dúfať, že budúce softvérové updaty ho zrýchlia, ako to bolo pri posledných updatoch. Po stlačení centrálneho kolieska sa zobrazí playlist daného albumu a po stlačení Play začne hrať.

Novinka šiestej generácie iPodov – CoverFlow.

Malú poznámku si dovolím pridať aj ku kompiláciám (Compilations), ktoré je nutné nastaviť pri albumoch soundtrackov a výberoviek v iTunes; nasledovne treba kompilácie zvoliť aj v nastaveniach iPodu (Settings>Music Menu>Compilations). Nezabudnite, že táto funkcia je podporovaná až softvérovým updatom 1.0.2 a bez neho nefunguje. Takže v prípade, že nechcete jeden album rozkúskovaný po celom CoverFlow, určite na tento update nezabudnite.

Samotné spustenie audio nahrávok je zobrazené spolu s album artworkom a obsahuje základné informácie – meno interpreta, názov nahrávky a albumu, hodnotenie skladby a jej poradie. V spodnej časti je zobrazený čas prehrávania. Ako sme už zvyknutí, dotykovým kolieskom sa pridáva hlasitosť; centrálne koliesko slúži na ľahšie pretáčanie skladieb, pridávanie hodnotenia, zapnutie funkcie shuffle, ale aj na prezeranie textov piesní. Je príjemné, že shuffle je takto veľmi ľahko zvoliteľná funkcia, osobne mi však chýba aj funkcia repeat – ak mám náladu počúvať jeden album alebo jednu skladbu, vydrží mi to kľudne niekoľko hodín – ale nechce sa mi vyjsť z menu skladby do nastavení (Settings) a tu túto funkciu zmeniť.

Zobrazenie aktuálne prehrávanej skladby a textu piesne.

Celkový vzhľad je prispôsobený vzhľadu Mac OS X Leopard – napr. funkcia Search má matný vzhľad a pôvodné aqua-elementy, ktoré sa nachádzajú napr. pri prehrávaní piesní alebo zmene hlasitosti, sú nahradené pevnejším vzhľadom. Myslím, že aj táto zmena bude prijatá pozitívne vzhľadom na to, že aqua-look bol často kritizovaný. Rozpoltené menu veľmi dobre ukáže v nastaveniach (Settings), kde sa vaša voľba zobrazí v pravej časti – napríklad pri výbere ekvalizéra, funkcie repeat a.i.

Funkcia Search a Equalizer.

Audio a video kvalita

Ako som už načrtla vyššie, iPod classic má skutočne výbornú video kvalitu so všetkým, čo k nej patrí. Farby sú jasné, priam žiarivé. Výborne sa teda dá použiť na videocasty a videoklipy, no na dlhšie seriály a celovečerné filmy je určite vhodnejší iPod touch, ktorého displej je o jeden palec väčší. Rozdiel v kvalite a v jase oproti predošlej generácii je absolútne minimálny, rozšírený je však názor, že nový displej je o niečo ostrejší ako ten predošlý. Z hľadiska technických parametrov nepribudol žiadny nový formát na prehrávanie a iPod teda prehráva všetko to, čo prehrával aj predtým. Pridaná bola len jedna nová funkcia, a to Caption (titulky), tá je však dostupná len s určitými filmami z iTunes Store (ktorý je pre nás prakticky nepoužiteľný). Ďalšia zmena, skôr len detail, sa týka zmeny názvu z Widescreen na Fullscreen.

Väčšia zmena sa vyskytla v audio kvalite, ktorá bola istý čas vnímaná, že iPod classic má horší zvuk ako jeho predchodca. Určite však nejde o zmenu k horšiemu, ale len o rozdiely, ktoré spôsobila zmena hardvéru, pričom pre iPod classic bol použitý čip Cirrus, pre iPod video Wolfson. Zvuk je v každom prípade príjemný a mierne ostrejší v porovnaní s predchodcom, čo sa v konečnom dôsledku javí ako čistejší zvuk, ale na druhej strane je o trošku menej „hrejivý“.

Osobne som sa stretla len s jedným problémom: niektoré piesne z nevyspytateľných dôvodov (asi 0,01% z celkového počtu, akustické nahrávky, alebo gitarová hudba vo všeobecnosti) v istých častiach pri zvýšenej hlasitosti rezonujú. Najskôr som si myslela, že by mohla byť závada v priložených slúchadlách, a tak som to skúšala aj s veľkými slúchadlami Beyerdynamic, no výsledok žiadny. Po nahratí piesní do iPodu shuffle tento problém akoby zázrakom zmizol, pri prehrávaní cez počítač sa tiež žiadna zvuková chyba nevyskytla. Prečo je však tomu tak pri iPode classic neviem, jediné, čo mi napadá je, že by mohlo ísť o zlé kódovanie, s ktorým by iPod mohol mať problém. (Koniec-koncov, neboli to skladby, ktoré by som ripovala z albumov ja.) Presnú príčinu sa mi však zatiaľ odhaliť nepodarilo a tiež som ešte nemala možnosť skúsiť „problémové“ skladby na inom iPode classic, kde by sa mohlo ukázať, že ide len o problém s mojim konkrétnym iPodom.

Prezeranie fotografií

Fotografie v iPode sú jednou z menej potrebných, ale na druhej strane príjemných funkcií. Fotografie a obrázky môžete ukladať do priečinkov a jednoducho ich tak triediť. Aj v tomto prípade bude menu rozpoltené a na pravej časti displeja sa budú zobrazovať náhľady z priečinkov.

Oproti predošlej generácii sa v sieťke zobrazuje 5×3 fotografií, čím sú ikony väčšie a ponúkajú tak lepší náhľad. Vo vrchnej časti sa zobrazuje počet fotografií a dátum pridania. iPod classic stále nemá možnosť zoomu ako je to pri iPhone a iPod touch. V porovnaní s predchodcami iPodov classic však pri slideshow chýba asi šesť efektov a prístupných je len päť, ktoré môžete pri slideshow nastaviť na náhodný výber alebo si vybrať jeden z nich.

„Sieťka“ fotografií a zobrazenie fotografie.

Hry

Nové iPody classic majú nainštalované aj tri hry. Sú nimi iPod Quiz, Klondike a Vortex, ktoré sú vcelku známe a všeobecne obľúbené. Ovládanie všetkých hier pomocou dotykového kolieska je jednoduché a rýchlo si naň zvyknete.

Prvá spomínaná hra – iPod Quiz – je asi najzaujímavejšia zo všetkých troch. V nej si môžete vybrať zo štyroch rôznych kategórií: Music Quiz 2, Movie Trivia, Music Trivia a TV Show Trivia. Music Quiz 2 čerpá „vedomosti“ z vašej vlastnej hudby, ktorú máte uloženú v iPode a kladie vám otázky na základe autorov, albumov, roku vydania albumu, pustenia krátkej ukážky piesne alebo dokonca zaradenie autora na základe predného coveru CD. Možno to znie jednoducho, ale ak máte v iPode stovky, možno aj niekoľko tisíc piesní, začudujete sa, koľko toho o vlastnej hudbe občas neviete a ako veľmi sa budete snažiť spomenúť si pri časovom limite. Všetky hry s názvom Trivia obsahujú otázky s výberom štyroch odpovedí na vybranú tému, čiže filmy, hudbu a televízne seriály.

iPod Quiz 2, Movie Trivia.

Klondike, určite každému známy pod názvom Solitare, je kartová hra s 52 kartami bez žolíkov. Myslím, že jej pravidlá objasňovať príliš nemusím. Podobne je to s pravidlami pri hre Vortex, tiež známej ako Arcanoid, v ktorej pomocou guličky odbíjate kocky, pričom gulička musí dopadnúť na vami ovládaný pliešok.

Hry Vortex a Klondike.

Extras: Hodiny, stopky, kalendáre, poznámky

Upgrade oproti predošlej generácií dostali aj hodiny, ktorých si môžete zvoliť ľubovoľný počet. Na displeji sa zobrazia tri rôzne hodiny, narozdiel od štyroch čierno-bielych, ako to bolo pri predošlej generácií. Teraz sa hodiny zobrazujú na sivom pozadí s mapou Zeme a dátum je nahradený výrazmi „today“ a „tomorrow“. Časovým indikátorom je tiež farba hodín – biela pre deň, čierna pre noc.

Ako som už povedala, rozpoltené menu slúži výborne nie len pri hudbe, ale napríklad aj pri stopkách, ktoré sú využiteľné najmä pri behaní. Počas jedného stopovania si môžete urobiť viacero časových záznamov (napr. pri prejdení jedného kola), následne ho uložiť a porovnávať s predošlými záznamami.

Stopky a hodiny.

Kalendáre majú trochu jemnejšie farby a žiaľ sa nedajú editovať použitím samotného iPodu, ale len použitím iCal alebo Adress Book pre Mac OS alebo Microsoft Outlook 2003 (a novšie) alebo tiež Adress Book pre Windows.

Alarmy síce nájdete aj pod zložkou Calendars, ale tentokrát majú pod Extras aj osobitnú zložku. Dajú sa nastaviť na zvonenie jedenkrát, každý deň, len víkendy, každý týždeň, mesiac alebo rok. Tiež ich môžete označiť názvami od Wake Up až po Party a za melódiu buď zvoliť pípanie, alebo playlist. Pípanie je možné použiť aj bez reproduktorov, ale je veľmi krátke a neviem, či postačí na zobudenie. Po zapípaní je potrebné zvoliť jednu z možností „Dismiss“ (odmietnuť) alebo „Snooze“ (zdriemnuť si). Verím, že obľúbenejšia funkcia bude budík s použitím playlistov vytvorených pomocou iTunes; pri nich je však potrebné mať iPod zapojený na reproduktory.

Kalendáre a alarmy.

Záver

iPod classic je jednoznačne určený pre užívateľov s veľkou zbierkou hudby, diskografií, podcastov alebo audiokníh. S kapacitou 80 a 160GB a naozaj výbornou výdržou batérie skutočne poskytuje to, čo sľubuje – prehrávanie všetkých typov audio nahrávok spolu s videopodcastmi, hudobnými videami, ale v najnutnejšom prípade aj celovečerných filmov.

Z môjho subjektívneho hľadiska mi v iPode chýba zopár malých detailov resp. funkcií; jedna z nich je, ako som už spomínala „repeat one/all“ v menu pri prehrávaní. Ďalej mi chýba jednoduchý návrat k zoznamu celého hraného playlistu/albumu – vadí mi, keď musím hľadať jednu konkrétnu pieseň v playliste s 12–30 piesňami spôsobom posúvania sa z jedného titulu k druhému. Tu by sa zišla „klávesová“ skratka, ktorá by ma jednoducho zaviedla k celému zoznamu playlistu (aký sa napr. zobrazí v CoverFlow), kde by som rýchlo mohla hľadanú pieseň vybrať.

Keďže 6. generácia iPodov neprešla výraznými zmenami, je možné, že majitelia predošlých modelov vnímajú iPod classic skôr ako sivý stred, ale pre nových užívateľov sa takmer určite stane centrom zábavy a hudobného potešenia. Aj napriek tomu, že plusov a mínusov je približne rovnaký počet, mňa nový iPod celkovo upútal a na jeho malé nedostatky sa buď dá zvyknúť, alebo sa s nimi človek jednoducho zmieri (aj keď priznávam, nie je to najlepšie ospravedlnenie).

Plusy

 • vylepšené užívateľské rozhranie, najmä rozpoltené menu dodáva iPodu veľmi pekný vzhľad
 • CoverFlow je príjemná funkcia naviac a pri jeho prechádzaní určite budete voliť iný album, ako ste mali na pláne
 • veľmi jasný a ostrý obraz, ktorý upúta na prvý pohľad
 • predná hliníková časť je odolná a prakticky nepoškriabateľná a  netreba ju chrániť puzdrami, ani fóliami
 • široká škála funkcií (fotografie, hry, poznámky, budík a.i.) zvyšujú využiteľnosť a ponúkajú dostatočné množstvo zábavy aj bez prehrávania hudby

Mínusy

 • dotykové koliesko reaguje prakticky len na dotyk prstov, pri hrubších textíliách (napr. rukavice, hrubšie nohavice a pod.) nereaguje a iPod je potrebné častokrát vyberať len kvôli zmene hlasitosti alebo zmene playlistu
 • zadná časť je náchylná k ohmataniu a prvé jemné škrabance sa objavia aj pri veľmi obozretnom zaobchádzaní
 • pomalá odozva pri prechode z jednej časti menu do druhej, taktiež pomalé načítavanie obrázkov albumov v menu a v CoverFlow
 • príslušenstvo k iPodu video z veľkej miery nie je kompatibilné s novými modelmi (napr. pevné plastové púzdra, TV vstupy, hry)

Ceny iPodu classic 80GB s dvojročnou zárukou sa u slovenských predajcov pohybujú od 9000 Sk (so študentskou zľavou) do 9400 Sk s DPH.

komentárov
 1. no pekny clanocek!!! ja sa akurat chystam teraz niekedy kupit iPod classik 80 ale neviem ci nemam radsej pockat na novy model. Lebo ako si hovorila ten ZVUK neni az tak dobry jak napriklad ma CREATIVE ZEN (co mam teraz) mal som moznost vyskusat iPod Classic u jedneho kamosa – a to z vynil ripmi, co som ripoval ja – az som sa cudoval ze na mojom Creative bol zvuk ovela kvalitnejsi a silnejsi, a tiez som sa cudoval ze nema funkciu CUSTUM EQUALIZER (viem ze v iTunes sa to da nastavit) ale zislo by sa aj do iPodu.

  0
  0
 2. co sa pomalosti menu a coverflow tyka tak mam asi nizsie poziadavky ale nicoho takeho som si nevsimol ani na mojom iPode nano – predpokladam ze classic bude mat minimalne obdobny vykon ale skor vacsi
  viac ma zamrzelo obcasne “zblbnutie” softwaru iPodu kedy pomohol len restart ale bolo to hlavne na zaciatku ked som sa nim “hral” daval som mu zabrat :-) v poslednej dobe si nepamatam veru kedy mi naposledy zatuhol
  celokovovy dizajn je super najme teda predna strana – zadna sa skutocne neuveritelne rychlo ohmata a poskriabe – ale nemyslim ze mu to nejako ubera na peknom vzhlade a osobne nikdy nic nekupujem s tym ze mi to vydrzi ako nove vecne
  v recenzii mi este chyba nejaka zmienka o kvalite dodavanych sluchadiel – mal som moznost porovnat moje so starymi sluchatkami z iPodu photo musim povedat je tam pocutelny rozdiel v prospech starsieho modelu ( a aj dizajnovo vyzera lepsie :-) ) ale nic hrozne
  este spomeniem co sa prehravania tyka tak ma neuveritelne prekvapila cistota zvuku u iPodov – v podstate nulovy sum z pristroja

  0
  0
 3. “Vzhľad strieborného iPodu classic pôsobí elegantne a je nepochybne totožný s dizajnom nových iMacov uvedených minulé leto.”

  Njn, keď myslíš, že je totožný… To ho asi nechcem, iMac sa mi do vrecka nezmestí…

  0
  0
 4. dex: Autorka myslela slovom “totožný” v tomto prípade použitie rovnakých materiálov, farieb, konštrukčných detailov a prvkov, nie rozmery a účel produktu.

  0
  0
 5. “Zvuk je v každom prípade príjemný a mierne ostrejší v porovnaní s predchodcom, čo sa v konečnom dôsledku javí ako čistejší zvuk, ale na druhej strane je o trošku menej „hrejivý“.”

  Tak tenhle odstavec jde asi uplne mimo me. Bud ma autorka dokonaly sluch nebo jinak si to nedokazu vysvetlit. Jeste by me zajimalo, jake pouzivala sluchatka… Jestli ty prilozene tak LOL.

  Ale jinak pekna recenze :)

  0
  0
 6. Koncene recenzia, cakal som na nu :) Co sa tyka iPodu neviem sa rozhodnut medzi 80 a 160. Ta cena by usla ale chcel by som vediet ci je tam velmi citelny rozdiel v hrubke 80 a 160 GB? Lebo si nechcem kupit 160 GB a vo vrecku nosit nejaku tehlu :)

  Ku kvalite dodavanych sluchadiel: mam iPod nano 2G a sluchadla maju aspon u mna dost plechvy zvuk, musel som si dat na ne taku penu… Ale aj tak sa po 3 mes. pokazili, tak som kupil iPod IN-EAR headphones (http://maczone.sk/produkt/apple-ipod-in-ear-headphones) a som snimi uplne spokojny, super zvuk, basy a navyse sa hodia designovo k iPodu. Takze vrelo odporucam.

  0
  0
 7. aha, tak SORRY – ale mne ide skor o to, ze tam neni taky EQUALIZER ktory by som si mohol ja vlastne nastavit!!! Ale akoze asi to kupim, lebo okrem toho mi na tom uplne vsetko vyhovuje.

  0
  0
 8. az na nejake mensie nepresnosti – nie je to bruseny, ale anodizovany hlinik, a D/A prevodniky do starsich iPodov neboli od spolocnosti Wilfson ale Wolfson (ako som tu uz raz upozornoval), celkom pekna recenzia…

  0
  0
 9. Samuel Gordon: Dokonalý sluch asi nemám, snáď mám len trochu hudobný sluch, ale čo sa toho zvuku a slúchadiel týka, skúšala som ho so slúchadlami Beyerdynamic (myslím, že u nás nie veľmi známe, ale vcelku dobré – aspoň pre moje uši áno) a zvuk je naozaj pekný. Priznám sa, že parametre priložených slúchadiel som nikdy veľmi neštudovala, ale pri počúvaní na ulici určite úplne stačia, lebo (ne)kvalita sa, aspoň podľa mňa, pri dennom šume stráca.

  karci: Možno ťa sklamem, ale aj keď je rozdiel v hrúbke medzi 80 a 160GB modelmi len 3 mm (je to niečo nad 1/3 celkovej hrúbky 80GB iPodu), podľa mňa je to dosť citeľné a aj tých 22 g je cítiť. Skús sa však poobzerať, možno nájdeš oba iPody vystavené v nejakej predajni, najlepšie je vidieť sám.

  Bedo.: Ďakujem za opravy, občas sa chybičky nájdu. “Wilfson” som opravila tiež a opravila by som ho aj skôr, ale tvoj post som si žiaľ v staršom článku nevšimla. Ešte raz vďaka.

  0
  0
 10. Preco uvadzate take nezmyselne ceny? Nikto rozumny urcite nebude kupovat za 9000sk ked z pixmanie ho ma za 7200. Ja som tam kupoval okrem ipodu uz kopec veci a ziaden problem nebol ,aj reklamacia prebehla bleskurychlo.

  0
  0
 11. caute, chcem sa spytat ako to je s video vystupom na TV.
  Mal som predstavu, ze do ipodu prekopirujem, napriklad cely 700mb .avi film v vacsom rozliseni ako su parametre displeja na ipode.

  Lenze cez itunes mi ho nechce nahrat do ipodu, lebo nie je prehratelne na ipode. Islo mi o to, ze video s povodnym rozlisenim by som cez ipod pustal na tv. je to nejak mozne?, alebo to musi byt len v 240×320.??

  0
  0
 12. Ahoj vsetci,, velmi pekna recenzia ohladom tohto Ipodu. Pred vianocami som si zakupil Ipod Classic 80GB a mozem povedat ze som velmi spokojny s nim az na tie sluchadla. Je fakt pravda ze za takuto cenu by mohli balit kvalitnejsie sluchadla. Co som pocul sa velmi doporucuju Sony MDR-NX1, co je uzavrety typ sluchadiel a poskytuje vysoko-kvalitny zvuk. Dalsou vecou na Ipode by bolo trosku menej precizne vypracovane dotykove koliesko, ktore ma znacnu volu a pri posuvani pesniciek je citit rusivy pohyb. Neviem ci sa niekto s tym uz stretol, ale mne osobne vadi ked to nie je fixne. Co som sa stretol s kamaratmi ktory maju Ipod tak s tym problem nemaju. Mozete zistit ci aj Vy mate takyto nedostatok?

  0
  0
 13. iPod classic by som ohodnotil asi na 15b zo 100. Okrem relatívne veľkej kapacity a výdrže batérie nemá žiadne iné pozitíva. Schválne píšem “relatívne” veľkej kapacity, nakoľko jej význam sa stráca keď zistíte s akými ťažkosťami sa stretnete keď na iPod-e chcete spravovať mediálne súbory. Nehovorím tu o nejakých dvoch videách a troch pesničkách, ale dostať tam, roztriediť a hlavne udržať tisícky súborov, najmä keď používate viacero PC, je takmer nemožné. iTunes toľko vychvaľovaný je asi tak užitočný ako hnilý zemiak pri varení, podcasty je vždy výhodnejšie si sťahovať samostatne, absolútne chaoticky vám triedi a zobrazuje súbory, kompilácia je veľmi pracná a tým aj zdĺhavá. A ako tu už bolo povedané, ovládacie tlačítka a zvuk sú katastrofou a to nie je spôsobené len tými slúchadlami. Odskúšal som aj HP Sony, ktoré sú výrazne kvalitnejšie ako dodávané s iPod, avšak ani výmena slúchadiel zlej kvalite zvuku samotného iPodu veľmi nepomôže.
  I keď samotná konštrukcia sa zdá byť veľmi odolná, hovoriť o “prakticky” nepošriabateľnej zadnej strane je scestné. Mám ho asi tri týždne a zadná strana je samý škrabanec.
  Zhrnutím možno konštatovať, že pokiaľ sa chystáte iPod kúpiť rýchlo na to zabudnite a poobzerajte sa po inej značke, ja som kúpu iPod už veľmi oľutoval.

  0
  0
 14. Ja ho tiež o chvíľu budem mať.Bude to iPod 80-tka.Super vecička.Lepšie ako tie šunky čo sú teraz….1Gb,2Gb..no aj 4Gb….málo pamäte.Ja mám výberovej hudby veľa a iPod Classic 80GB je tým pravým ,,orechovým”.Tá cena je sila.Ja ho budem mať z Ameriky… :-)
  iPod americký..to je dačo.Podľa mňa je suprový prehrávač.Len iPod Touch je lepší…..to je už mašinka…aj s internetom.
  Tak toť vše….nazdarek :-)

  0
  0
 15. Už som ho dostal.Som veľmi potešení,je super!!!
  ALE!Niekedy sa mi z ničoho nič pesnička zastaví…musím ju posunúť o trochu a potom ide normálne.Super

  0
  0
 16. Juraj, preco sklamanie? Rozvin to trocha.

  Planujem si kupit 160GB model, uz som sa zmieril s iTunesom (na druhu stranu je to lepsie riesenie ako “plays for sure” od M$)… ake dalsie sklamanie mam ocakavat?

  0
  0
 17. Nazdarek….mne sa niekedy stane,že sa pesnička stopne a ďalej nehraje….newiem prečo to taq je……mohol by mi niekto poradit prečo to je taq???…….stane sa to len raz za jedno spustenie iPodu….stopne sa a ďalej nepokračuje……no trochu pesničku pretočím a ide ďalej normálne……newiem či to je vložením hudby do iPodu nejaka chyba alebo je to len chyba čítania z HDD disku….možno preto,že je to HDD player a nie flash player………newiem…ale je to ozaj suprový prehrávač……je to malý inteligentný HDD disk so schopnosťou prehrávať hudbu,obrázky či filmy a iné programy….a hry.Bodovo 80b zo 100.Sluchátka nie sú najlepšie ale sú od Apple…..aj obaly by mohli davať na iPod classic 80 a 160GB….a ešte nabíjačku ak by sa dalo nabíjať…no nedá sa….škoda…ináč naj player :-D

  0
  0
 18. Zdravim,
  mam asi tyzden iPod Classic 80gb 6ta generacia? neviemta najnovsia…
  som absolutne spokojny, k tym 80 a 160 gb, rozmyslal som aj nad 160tkou ale ja mam vela hudby a 80tka mi v pohode staci, uz som tam dal kadeco aa stale ma iba 11gb zaplnenych, problemom su trosku sluchatka, ako pise autorka na ulici sa ten zvuk strati, ale mohli by davat aj kvalitnejsie… a zadan strana, ktora vam zostane pekna mozno prvy den, aj to ak sa budete snazit :-) odporucam kupit si nejake puzdierko :-)
  inak recenzia je velmi fajn, dakujem autorke… mne sa zda super ta recenzia.. a k tomu ci iPod alebo nie.. iPod je velkokapacitna zalezitost, o tom to je a urcite aj styova vecicka, kupoval som to s tym, ze chcem iPod a  nemenil by som za creative alebo neviem co este… je to super vec a odporucam, pre mna u prehravacov mp3 je to cislo 1. som spokojny

  0
  0
 19. Zdravim vas. Kupil som si tuto nabijacku:
  http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37634
  Zapojil som tam ipod nano (3. generacia) a ten sa v pohode zacal nabijat, ale po zapojeni ipod classic (6. generacia) sa ipod iba rozsvietil, ale nabijat sa nezacal.
  Nema s tym niekto skusenosti preco to tak je? (Myslel som si, ze specifikacia usb na tej nabijacke je taka ista ako usb na pocitaci…). Pripadne mi poradte nejaku slusnu nabijacku, ktora by nabijala obidva ipody.
  Dik moc.

  0
  0
 20. ahojte vsetci, neviem ci mi budete vediet poradit, ale mam I pod Classic 80 GB a az na ten menej kvalitny zvuk a poskriabanu zadnu stranu som s nim bola spokojna lebo tam viem natrepat dost hudby,aj ked videa sa mi este nepodarilo vlozit ziadne, ale hlavny problem je v tom, ze teraz to nejde vobec. Raz proste zblbol a nesiel vobec tak som ho dala cez i tunes vymazat a dat povodne nastavenia , ale teraz pre zmenu ho itunes nevie zdetekovat. som z toho nestastna skusala som reset odinstalovanie aj nainstalovanie i tunes ale stale nic dost draha hracka aby sa to tak skoro pokazilo. Prosim poradte mi niekto dakujem

  0
  0
 21. ahojte . mam classic 120 GB a este stale som neprisla na to ako sa tam vkladaju tie fotky s klipy..vedel by mi niekto pomoct ???

  0
  0
 22. osobne odporucam iPod touch 2G – skoro ta ista cena pri 8GB verzii, ale omnoho omnoho omnoho viac funkcii… Kapacitu 120 GB nemate sancu vyuzit aj ked ho naplnite videom alebo hudbou, lebo sa v tom stratite… takze iPod touch 2 generacie – odporucam.

  0
  0
 23. ten makaron vyssie co mu dal 15 bodov zo 100 je asi mierne postihnuty, alebo dost dobre nepochopil filozofiu apple. tj. produkt, co mozno najjednoduchsi pri velkej kapacite a obrovskej vydrzi. ipod je proste ipod, to sa ani neda porovnavat s nejakymi inymi prehravacmi. je to proste samostatna kapitola MP3/MP4 prehravacov…
  jediny problem, ktory som s nim mal bol, ze mi sem tam zastavovala pesnicka a po nejakych 2 sekundach pokracovala dalej, ale mam taky pocit, ze sa to zacalo diat odkedy mi padol na zem. pri reklamacii mi dali cisto novy kus a zatial pohoda. mam kopu hudby a preto som zvolil 160gb verziu a pravda je, ze itunes mi narobil tolko nervov, ze to az nebolo mozne, ale uz som si na neho zvykol a je to skor vecou ovladania programu, pretoze vsetko to co mi na tom programe pred tym vadilo, sa v podstate dalo nastavit, tak ako som si to predstavoval…
  pred tym som skusal davat tam hudbu aj cez yami pod a potom winamp, ale to cele hudobne menu v ipode akurat tak rozhadze a pri 15 000 pesnickach v prehravaci to celkom naserie… takze u mna itunes momentalne v pohode ;)

  0
  0
 24. a zabudol som spomenut sluchatka..tie fakt za vela nestoja a rychlo sa kazia, tak odporucam trochu zainvestovat. ja som si kupil in-eary Koss – The plug a v tejto kombinacii je to fakt parada :)

  0
  0
 25. Ahoj, velmi pekna recenzia, chystam sa kupit I pod classic , tak mi to celkom ulahcilo rozhodovanie, len som niekde pozeral video na you tube,skusim to najst.. a tu to je :
  http://www.youtube.com/watch?v=hVCRCMZ5reQ
  ze vlastne to ma odradza ze hard disky su velmi l;abilne u I podov , ale inu moznost nemam, ziadny vyrobca nevyraba prehravac s tak velkou kapacitou..tak ze to risknem:)) dufam ze to bude ok, pouzivam na cestach creativeMuVo , je to velmi spolahlivy prehravac s kapacitou 1GB a vydrz baterie aaa je az do 8 hodin, tak ze pohodicka a ako si napisala a ja si myslim ze dost podstatna vec su sluchadka ( neviem preco apple dava take srotaky v baleniu, raz som skusil kolega mal I pod v praci a hralo to ako radio, ani vysky ani bassy, len stred, otras, pichol som sony a kolega sa cudoval ze ako to super hra, zmen sluchadla som mu povedal)ja pouzivam stuple takelacnejsie sony MDR-E818LP, ale vrelo odporucam, maju prijemny zvuk, v tej triede su ok a zatvorene sennheiser , som spokojny, samozrejme kazdy ma inu citlivost :) este som niekde cital ze v europe sa predavaju I pody s obmedzenou hlasitostou( koli nejakemu francu. zakonu) dnes idem otestova do predajne apple v anglicku a uvidim ( vlastne budem pocut:)) chcel som sa ta opytat Hanka ake sluchadla Beyerdynamic pouzivas ? dakujem Juraj

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.