Prezident nakupuje počítačové hry pre Mac

Prezident Slovenskej republiky, Ivan Gašparovič, nakupuje počítačové hry pre počítač Apple, zachytený paradoxne nie na Slovensku, ale v americkej predajni v NY, USA. Všimnite si začiatok regálu s hrami, hlavne populárny titul Sims 2.

Niet čo dodať, hlava štátu sa zrejme nudí a preto potrebuje trochu virtuálnej zábavy. Objektívu slovenských paparazzov však v tomto prípade Ivan Gašparovič neunikol – ani 7000 kilometrov od domova. Odhalil sa aj rodným jazykom, ak by totiž hovoril len anglicky, pravdepodobne by zostal nepovšimnutý.

UPDATE: Ďakujeme za opravu, pán v obleku nie je bodyguard, ale Peter Burian, mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec, stály predstaviteľ SR pri OSN v New Yorku.

Fotokredit: David Víťazka „Maco“ pre MacBlog.sk, New York.

Zaujala vás táto informácia? Dajte jej hlas (aj bez registrovania) na vybrali.sme.sk pomocou nasledujúceho tlačidla.

dajte hlas na vybrali.sme.sk

MacBlog.sk je seriózny server a bulváru sa pokiaľ možno vyhýba. Tentokrát sme si však „slávnostne“ dovolili malú výnimku.

komentárov
 1. A není to dvojník? Hovoril po slovensky?
  Toho softwaru mají v New Yorku opravdu hodně, ani bych nevěřil, že toho tolik pro Mac je. :-)

  0
  0
 2. Jste vestci, ja bych z teto fotografie nepoznal, ze hry nakupuje :-) maximalne bych napsal, ze Vas prezident sleduje vyklad (mozna) nekoho s cernymi zady a nekdo jiny u toho ocumuje :-) Koupil aspon neco?

  0
  0
 3. No dobre, ten komentar beriem ako napoly podareny pokus o vtip. Sak stary Ujo to moze kupovat aj pre syna alebo vnuka, no nie … ? … teda ako to je skutocne on. A kludne mohol kupovat aj interaktivnu vyuku Eskimactiny, ktora bola na regali hned vedla regalu s hrami so Sims.

  0
  0
 4. Táto fotka sa fakt vydarila, dobre som sa hneď na ráno pobavil :-) Možno by bolo dobré zistiť aký Mac používa pán prezident, príp. či nemá náhodou aj iPhone ako prezident Ukrajiny pán Juščenko :-)

  0
  0
 5. ten “bodyguard” je v.v Burian, toho casu v N.Y.C pri OSN ak ma pamat neklame – zrejme podpa protokolu pana prezidenta sprevadzal. na nete by sa to malo dat najst, len som lenivy hladat to sam :)

  0
  0
 6. Ano, ten pan vedla je Peter Burian:

  http://www.osobnosti.sk/index.php?os=zivotopis&ID=59381

  Peter Burian / veľvyslanci

  PhDr. Peter Burian
  mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec SR pri OSN

  2003 Ministerstvo zahraničných vecí SR – Odbor analýz a plánovania – veľvyslanec s osobitným poslaním pre prípravu členstva SR v BR OSN
  22. 12. 2004 Mimoriadny a splnomocnený veľvyslanec – stály predstaviteľ SR pri OSN v New Yorku

  :-)))))

  0
  0
 7. ešte tam chýba jeho duchaplné motto: myslím národne, konám sociálne btw. ten chlapík za Gašparovičom je asi starý Čič, asi si vyberá hru primeranú svojej infantilnosti :-))

  0
  0
 8. Že aký Mac používa? Kupuje to pre synovca alebo vnuka ktorý má obyčajné nadupané PC. To bude prekvapenie až doma vybalí nový soft s toho pekného obchodu z ameriky!!!

  0
  0
 9. Ja by som to nepovažoval (až na kiks s bodyguardom) za bulvár. Náhodou je pre priemerného AppleSlováka veľmi potešujúce zistiť, že náš prezident je vo svojom IT premýšľaní na taj vysokej úrovni, že pri najmenšom navštívi Apple Store. Voliť ho však nebudem ;)

  0
  0
 10. A to akoze sa len tak vedla nich postavil a odfotil? A pan prezident sa ani nepozrel. Zaujimave. No keby mna niekto fotil z takej malej vzdialenosti, urcite si ho nevsimnem…

  0
  0
 11. hl2run: jj to bolo prve, co ma napadlo, ked som zbadal tu fotku.. ale moze to byt aj osvetlenim… videl som par fotiek, na ktore by som povedal, ze to je 100%-ny photoshop a mylil by som sa :)

  0
  0
 12. predpokladám, že ten diplomat najmä tlmočil :( a komu napadlo, že by to mohol byť ochrankár? ten by sa určite nepostavil pred chránenú osobu, ale vždy za ňu alebo vedľa nej. Vždy musí byť v prvom rade krytý chrbát a až potom, v prípade potreby (sprievod davom ľudí, napr.) sa dávajú ľudia aj dopredu

  0
  0
 13. Treba poznamenat, ze ta fotka je stara. Naposledy bol prezident v NY koncom septembra 2007, kedy tam prisiel leteckym specialom. Spolu s nim prislo aj dalsich cca 20 ludi, ktory prisli do NY iba koli nakupom !

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.