Portable Apps pre Mac OS X

Ak používate viac Macov (napríklad doma a v práci) určite sa vám zídu Portable Apps.

Portable Apps sú deriváty aplikácii, ktoré sú upravené tak, aby ste ich mohli uložiť a spúšťať z USB kľúča, iPodu alebo externého disku. Vravíte, že to sa dá so aj s bežnými ostatnými aplikáciami? Samozrejme, ale všetky nastavenia si bude aplikácia ukladať do /Library alebo ~/Library na disk počítača, z čoho vyplívajú dve veľké nevýhody.

Prvou nevýhodou je, že nastavenia nebudú prenášateľné a vždy budete musieť všetky preferencie nastavovať odznova. Druhá nevýhoda je, že pri zanechávaní nastavení sa môžu zachovať na disku počítača (ktorý nemusí byť váš) aj citlivé informácie (ako história webu či chatu).

Naopak Portable Apps sú prerobené tak, aby si všetky nastavenia ukladali priamo do seba, tým pádom na ktorýkoľvek počítač prídete, Adium bude poznať (pamätať si) všetky vaše účty, Cyberduck obľúbené FTP servery a Firefox históriu. Aplikáciu Cyberduck (ktorá má zabudovaný updater, podobne ako Adium alebo Transmission) som skúšal aj updatovať a všetko prebehlo bez problémov. K dizpozícii je mnoho Portable Apps odvodených od rôznych populárnych OpenSource (Adium, Cyberduck, AbiWord…) ale aj Apple aplikácii (Safari, Mail, iCal…).

Portable Apps sú na stiahnutie na adrese http://www.freesmug.org/portableapps/.

komentáre
  1. Portable apps su fakt useful vec, zvykol som si to pouzivat na windowse, no a kedze je v mojom okoli coraz viac macov…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.