Portable Apps pre Mac OS X

Ak používate viac Macov (napríklad doma a v práci) určite sa vám zídu Portable Apps.

Portable Apps sú deriváty aplikácii, ktoré sú upravené tak, aby ste ich mohli uložiť a spúšťať z USB kľúča, iPodu alebo externého disku. Vravíte, že to sa dá so aj s bežnými ostatnými aplikáciami? Samozrejme, ale všetky nastavenia si bude aplikácia ukladať do /Library alebo ~/Library na disk počítača, z čoho vyplívajú dve veľké nevýhody.

Prvou nevýhodou je, že nastavenia nebudú prenášateľné a vždy budete musieť všetky preferencie nastavovať odznova. Druhá nevýhoda je, že pri zanechávaní nastavení sa môžu zachovať na disku počítača (ktorý nemusí byť váš) aj citlivé informácie (ako história webu či chatu).

Naopak Portable Apps sú prerobené tak, aby si všetky nastavenia ukladali priamo do seba, tým pádom na ktorýkoľvek počítač prídete, Adium bude poznať (pamätať si) všetky vaše účty, Cyberduck obľúbené FTP servery a Firefox históriu. Aplikáciu Cyberduck (ktorá má zabudovaný updater, podobne ako Adium alebo Transmission) som skúšal aj updatovať a všetko prebehlo bez problémov. K dizpozícii je mnoho Portable Apps odvodených od rôznych populárnych OpenSource (Adium, Cyberduck, AbiWord…) ale aj Apple aplikácii (Safari, Mail, iCal…).

Portable Apps sú na stiahnutie na adrese http://www.freesmug.org/portableapps/.

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.