Nike+ by mal prísť pre iPhone, iPod touch

Pre fanúšikov atletiky spojenej s Nike+iPod Sport Kit sú tu dobré správy: Apple a Nike vraj plánujú rozšíriť ich funkcionalitu aj na iné modely ako iPod nano. Mark Wilson zo Stuff.tv potvrdil, že užívatelia iPhone a iPod touch budú mať možnosť využiť tento systém na zaznamenávanie štatistík z behania.

Okrem toho, že je to celkom dobrá správa pre tých, ktorí sa už viac nechcú viazať na iPod nano (verím, že je takých viac – sama som si doteraz nano plánovala kúpiť len kvôli Nike+ Kit), Wilson vyhlásil, že zariadenia by mohli využívať aj vstavané WiFi resp. iPhone skôr-či neskôr aj 3G, ktoré sa očakáva v blízkej dobe – ich použitím by sa štatistiky behu updatovali priamo počas behu. V praxi by to mohlo znamenať, že by viac nebolo potrebné pripájať iPhone/iPod touch k počítaču na to, aby ste si vaše výsledky mohli prezrieť.

… Nike+ určite rozšíri svoju kompatibilitu z iPodu nano na iPhone a iPod touch. Nie je to príliš prekvapujúce, ale zaujímavým detailom je, že by sa dalo využiť aj WiFi (a koniec-koncov pre iPhone aj 3G) na automatický update vášho tréningu.

Dobré správy trochu „očierňuje“ Arstechnica, ktorá uvádza, že informácie týkajúce sa Nike+ boli po inštalácií firmwaru 2.0 odstránené a „naznačujú odloženie plánov na integráciu krokometru s telefónom“. Ťažko teda povedať, kto má pravdu, pretože výroky si vzájomne dosť odporujú. Uvidíme, je možné, že Apple s Nike plánujú funkčnosť sprístupniť pre iPhone/iPod touch, len sa možno neobjavia s príchodom druhej generácie iPhone.

komentárov
 1. Nike+ ? Mozno by sa nejaka recenzia aj o nom hodila. Ale behat s iPhonom/Touchom si neviem predstavit – Nano na toto vyzera idealne co sa rozmerov a vahy tyka.

  Oriesko – najlepsie ? :-)

  0
  0
 2. Nejako mi asi niečo uchádza. Keď behám, tak najradšej by som vôbec nič so sebou nemal. Neviem si predstaviť behať s iPhone. Myslím, že nano je ideálny. Malý, ľahký a na ramene nezavadzá, čo sa asi o iPhone povedať nedá.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.