Minireport: Orange Biznis Fórum, Steve Wozniak na Slovensku v Bratislave

Dnes od 8:30 do 12:00, ako sme už čitateľov informovali, prebiehal v Bratislave v hoteli Carlton prvý workshop Orange Biznis Fóra pre vybranú pozvanú podnikateľskú klientelu tohto operátora. Spoločnosť Orange podľa slov generálneho riaditeľa nastavila laťku sama sebe hneď zo začiatku veľmi vysoko a pozvala na prvý workshop spoluzakladateľa spoločnosti Apple, dá sa povedať tematicky, keďže dobre predávajúci sa iPhone priniesol túto značku ešte viac do povedomia ľudí, samozrejme aj medzi podnikateľov.

Tým som vlastne odpovedal na otázku, prečo bol na Orange Biznis Fóre pozvaný ako prvý práve S. Wozniak, viac filantrop a bývalý entuziastický inžinier, ako biznisman. Na workshope sa zúčastnilo približne 80 podnikateľov aj nepodnikateľov, mnohé známe biznis tváre zo slovenskej Apple „scény“, a nie len z nej. Zastúpenie médií bolo skutočne minimálne, zachytil som len troch redaktorov denníka SME. Orange ponúkal účastníkom v rámci workshopu predplatné tohto denníka zdarma.

Prednáška Steva Wozniaka bola vlastne autobiografiou – jeho štúdium, entuziazmus v programovaní, vymýšľaní nových nápadov a samozrejme vyvíjaní a skladaní počítačov z dostupného hardvéru v mladom veku. Inšpirujúca reč o tom, že aj bez peňazí (a nie len pre peniaze) je možné prerásť cez zabehnutú konkurenciu je Wozniakova klasika. Pokiaľ máte prehľad v histórii spoločnosti Apple, zachádzanie do detailov v prednáške vám vytvorí ďalšie súvislosti, alebo sa naopak nedozviete nič nové, pretože túto reč s malými modifikáciami odprezentoval už veľakrát. Je však samozrejme rozdiel pozerať videozáznam na YouTube, a počuť túto už „stokrát obohratú pásku“ osobne, preto žiadny podnikateľ pohybujúci sa okolo značky Apple nemohol byť sklamaný, aj keď celý tento príbeh už poznal. Návštevníci očakávajúci silnú podnikateľskú/fi­nančnú motiváciu teda zrejme prišli skrátka a mohli odísť skôr trochu sklamaní.

S. Wozniak nemal žiadnu ochranku a bol návštevníkom prakticky voľne prístupný na diskusiu v rámci možností/počas prestávky. Voľný prestávkový moment stihol výborne na osobný rozhovor využiť Martin Vrábel a Jozef Remeň a nechali si podpísať zopár kníh iWoz. Osobne sa mi S. Wozniaka podarilo zachytiť prakticky osamoteného až pri odchode v podzemnom parkovisku, kde som poďakoval za prednášku a potriasol rukou. Tento moment pre mňa predsalen niečo znamenal, keďže v istej mierej pričinením tejto IT legendy dnes vyzerá život a práca nás všetkých tak (dobre?), ako vyzerá.

Pokiaľ vás viac zaujímajú biznisové témy, urobte si niekedy výlet do USA napr. na prednášky geniálneho Setha Godina, alebo počkajte na ďalší Orange Biznis Fórum workshop s významnou osobnosťou z podnikateľsky veľmi úspešnej spoločnosti Virgin. Vstupenky je predsalen možné pri troche snahy získať aj „podpultovo“, avšak verím, že vďaka úspechu prvého workshopu časom sprístupní spoločnosť Orange tieto akcie aj širšej verejnosti.

komentárov
 1. Ta spolocnost Virgin znie kvalitne. Ved kto robi kondomy, internetove pripojenie, lety do vesmiru, dovolenky a este neviem co este? Mimochodom aj ta firma nezacinala nejak extra. Zacinali casopisom.

  0
  0
 2. síce som tam nebol ale pokial bolo sme ako host tak to je fakt divne ze tam orange ponúkal predplatné…., mno berem to ako pikosku, mozno to bolo nejaké nedopatrenie PR alebo marketingu…hmm alebo pekne pramyslený tah. A inac neverim ziadnym novinam lebo vsetky su zaujate…..pravda je vo hviezdach… :D

  0
  0
 3. Podle mne, jediný důvod, proč ho pozvali na “uzavřenou” akci bylo, aby se o té akci psalo za méně peněz, které by musel Orange vydat jinak na reklamu. A že by to “Woz” dělal zcela zdarma nevěřím, minimálně cestu a náklady spojené s akcí měl zdarma :-D
  A povedlo se jim to…

  Doufám, že vám Orange alespoň přispěl na provoz za takovouto reklamu zdarma :-)

  0
  0
 4. tiez som mal moznost zucastnit sa, a musim povedat, ze je to skvely clovek. Pekne bolo aj to, ze namiesto obeda sa isiel porozpravat s beznymi ITeckarmi, bol absolutne otvoreny a nemal problem diskutovat o comkolvek

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.