Minirecenzia: Scramboni, zábavná hra pre iPhone a iPod touch

Spustenie App Store otvorilo brány vývojárom mimo spoločnosti Apple, ktorí majú možnosť prinášať a vyrábať veľké množstvo aplikácií. Často sa však stáva, že práve v tomto veľkom množstve medzi menej zaujímavými prehliadnete aj zaujímavé aplikácie. Aj posledná prezentácia Apple, kde boli predstavené nové iPody, ukázala možný smer vývoja iPodu touch ako hracieho zariadenia. Samozrejme, aplikácie pre iPod touch fungujú aj na iPhone, takže hry si zahráte aj na ňom.

Popri všeobecne známych a hlavne platených hrách od gigantov ako EA, je v App Store mnoho hier, ktoré sú zadarmo a môžu zabaviť viac ako platené. Jednou z nich je nepochybne Scramboni.

Scramboni síce neprináša revolučné ovládanie (dotykový displej už vnímame ako samozrejmosť), no dokáže podať známy koncept spoločenskej hry Scrabble v novej, zábavnej forme. O čo teda v hre ide? Tak ako v origináli, aj v Scramboni skladáte jednotlivé písmená do slov. Pri hre vás dlhší čas udrží najmä to, že slová neskladáte sami, ale s množstvom ďalších užívateľov. Ide totiž o online hru.

Hraniu samotnému predchádza vytvorenie užívateľského profilu (najmä prezývky), pod ktorým vás následne pri hre vidia ostatní hráči. Pre rovnomerné rozdelenie hráčov a akúsi motiváciu je hra rozdelená do troch úrovní. Začínate na prvej, a postupne správnym skladaním slov získavate body, ktoré sa sčítavajú. Ak máte dostatočný počet bodov, postupujete na vyšší level. Pri dosiahnutí vyššej úrovne sa už v nižšej hrať neoplatí, pretože za slová dostávate menej bodov. Každé herné kolo sa skladá z 20 slov. Pri hre priebežne vidíte aké slová poskladali hráči po vás, po niekoľkých slovách sa ukáže aj štatistika, kto v aktuálnej hre vedie. Body dostávate podľa rýchlosti uhádnutia slova vzhľadom na ostatných hráčov.

Pri hraní som nespozoroval žiadne problémy s pripojením. Dobrou správou je aj fakt, že hra pre svoju prevádzku nespotrebuje prenášať veľké množstvo dát. Na ovládanie hry si treba zvyknúť, pre najrýchlejšie zadanie slova zvyčajne funguje dostatočne dlhý dotyk na každé z písmen. Pri rýchlom „ťukaní“ označenie mnohokrát ignoruje. Toto správanie je pravdepodobne z dôvodu predídenia extrémne rýchlemu zadávaniu, na ktoré by nováčikovia nemali šancu.

Najmä pri dlhších slovách sú jedno alebo dve písmená zobrazené červenou farbou. Tie patria na začiatok alebo koniec slova. Nevýhodou pre slovenských hráčov môže byť to, že slová sú v angličtine. To však poteší všetkých, ktorí sa tento jazyk učia, pretože zábavnou formou pomáha rozširovať slovnú zásobu.

Vývojári hru priebežne vylepšujú, medzi posledné úpravy platí napríklad možnosť viacerých správnych slov, ktoré sa z písmen dajú poskladať. Menším nedostatkom sa môže zdať dosiahnutie tretej úrovne, kedy strácate väčšiu motiváciu hrať ďalej. Lákadlom môže byť len dostávanie sa v tabuľke bodov vyššie a vyššie. Ďalšie úrovne a novinky sa môžu objaviť v aktualizáciách.

Hru si môžete zadarmo stiahnuť cez iTunes App Store.

Hry pre iPhone Scramboni Hry pre iPhone Scramboni
komentárov
  1. Tahle aplikace je zajímavá v tom, že je to vlastně webapp. V nových firmwarech je možné spouštět některé webaplikace ve fullscreen modu pokud jsou uloženy na home screen (zkuste třeba http://webapp.net.free.fr/Demo/Index.html ). Zkuste ve Scramboni scrollovat, nebo podržte prst nad nějakým tlačítkem.. Jo, jinak je to výborná hra na ukrácení volné chvíle a procvičení slovíček =) Jen zjistit její URL =)

    0
    0
  2. GANE OVER, tak v  tom pripade si budes musiet najprv stiahnut 2.0 firmware az potom budes moct stahovat z app storu, ale edze ty mas ten iphone ziavne jailbreaknuty , tak nevie ci to ide…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.