Mini-recenzia: metalické pliešky a silikónové púzdra pre iPod shuffle

Apple momentálne predáva iPod shuffle v piatich rôznych farbách. Napriek všetkému si myslím, že najobľúbenejšia je strieborná, ktorá je neutrálna a dobre sa ku všetkému hodí. Ak máte však chuť na zmenu, môžete vyskúšať rôzne púzdra, ktoré nielenže zmenia farbu iPodu, ale aj také, ktoré ho ochránia počas náročnejších aktivít. Dva typy nájdete práve v tomto článku.

Metalické pliešky „MCA MetalCover for iPod shuffle“

Malé metalické pliešky sú výborným doplnkom na zmenu farby iPodu shuffle. Ak vás začína farba vášho iPodu nudiť, alebo ho chcete zladiť s oblečením, sú výborným riešením.

Tieto obaly na iPod sa predávajú v rôznych farbách po troch kusoch. Moje balenie obsahuje farby modrú, zelenú a ružovú, ale dostanete ich aj v čiernej, červenej a staro-ružovej. Povrchová úprava je metalická, na vnútornej časti je však nalepená mäkká gumová „pena“, ktorá chráni iPod pred poškriabaním pri nasadení obalu.

Samotné nasadenie je samozrejme veľmi jednoduché, lebo pliešok sa jednoducho nasunie na telo iPodu. Ovládacie prvky sú stále ľahko prístupné, pri pripojení k docku je však obal nutné (aspoň čiastočne) zosunúť dolu. Ďalšou malou nevýhodou je, že pliešky nie sú celkom tesné a nepriľnú úplne, čím sa môžu ľahšie zošmyknúť dolu; nie je to však rovnako pri každom pliešku, lebo niektoré sú tesné menej a niektoré viac.

Tieto obaly výborne plnia estetickú funkciu – farby sú síce výrazné, ale pomerne príjemné. Nečakajte však, že iPod ochránia pred prachom, špinou alebo inými nečistotami.

Orientačná cena za balenie (3 ks) je 300 SKK.

Plusy

 • pekný estetický doplnok na zmenu farby
 • ľahké nasadenie
 • jednoduchý prístup k ovládacím prvkom

Mínusy

 • niektoré pliešky sa môžu ľahšie zošmyknúť
 • pri napájaní do docku je nutné obaly (čiastočne) zosunúť

Silikónové obaly „Artwizz SeeJacket Silicone 6“

Ak chodíte s iPodom shuffle často do prírody alebo s ním vykonávate športové aktivity, môže dôjsť k ľahšiemu poškodeniu alebo zašpineniu. Preto je výborným doplnkom silikónový obal, ktorý úplne priľne a chráni prehrávač nielen pred poškodením a špinou, ale dá mu aj nový vzhľad.

Tieto púzdra sú balené po šesť kusov v jednom balení, ktoré obsahuje štyri semitransparentné obaly (modrý, zelený, červený a ružový) a dva nepriesvitné obaly (biely, čierny). Nasádzajú trochu ťažšie ako metalické pliešky, ale sú mäkké a veľmi priliehavé, a ako som už povedala, ochránia iPod aj v náročnejších podmienkach.

Malou nevýhodou je, že hrúbka obalu, ktorý je blízko ovládacích prvkov shuffleon/off znemožňuje prístup k nim a funkcie sa ťažšie používajú. V prípade nepriesvitných puzdier tiež neočakávajte, že uvidíte blikať diódu na spodnej a vrchnej časti.

Orientačná cena za balenie (6 ks) je 360 SKK.

Plusy

 • ochrana pred vonkajšími vplyvmi
 • jednoduchá zmena farby

Mínusy

 • zlý prístup k ovládacím prvkom
 • v niektorých častiach obalov je vidieť, že sú odlievané a trčia z nich malé kúsky silikónu, čo pôsobí trochu lacným dojmom
 • obal je nutné dať dolu pred pripojením k docku
komentárov
 1. Až na tú poznámku je ten článok OK. Keď niečo recenzujem tak je jasné, že viem ako sa to volá a/alebo kde to dostať kúpiť. Neviem, či je také ťažké napísať do iStyle a zistiť ako sa volajú. Ale až na ten koniec je to OK. Ako sa hovorí koniec dobrý všetko dobré ale tu to platí presne naopak.

  0
  0
 2. Mums: Uznávam, že to z mojej strany možno bola pekná hlúposť. Asi som to nebrala tak vážne preto, lebo silikónových puzdier pre iPod (pre ktorýkoľvek model) je nespočetne veľa a všetky sú “na jedno kopyto”, inak povedané veľmi nezáleží na značke, ktorá ich vyrobila. Nieže by som sa na to úplne vykašľala, lenže pri vyhľadávaní slov “iPod shuffle silicon case” a rôznych iných obmien mi veľmi nepomohlo, keďže ani jedno z tých slov okrem “silicon” sa v názve výrobku nenachádza a silikónových puzdier je v predaji neúrekom (a to som prehľadala aj iLounge, lenže tam zrecenzované neboli). Preto som to nechala nakoniec tak.

  helenka: Ďakujem, to hľadanie bolo trochu ťažšie, ako som si myslela, že by mohlo byť.

  0
  0
 3. Hanka v podstate máš pravdu. Okrem farby sa veľmi líšiť ani nemôžu. Ja som si kúpil jedno silikónové puzdro na iPod Video no neviem si predstaviť, že by mohli vyzerať nejak inak kebyže je od íného výrobcu. Alebo by tam boli len minimálne zmeny.

  0
  0
 4. Hanka, pekný článok. Aj ja si osobne myslím, že značky tých silikónových púzdier nie sú až také podstatné, keďže ich je neúrekom. Podľa mňa, ale všetky tie obaly a púzdra pre iPod schuffle sú zbytočné. “Šuflík” je krásny aj bez nich. Je vyrobený z veľmi odolného anodizovaného alumínia, ktorý je už vlastne samotným púzdrom. A rôzne metalické pliešky alebo silikónové obaly ho len zbytočne zväčšujú. Mne osobne sa nepáčia z estetického, ale aj z praktického hľadiska. Ale svojich potenciálnych záujemcov si určite nájdu.
  Myslím, že by viacerých potešila skôr nejaká mini-recenzia skôr na púzdra alebo na vynikajúce fólie na iPod nano, iPod Classic alebo iPod touch. Pri týchto modeloch iPod-ov sú púzdra alebo ešte viac kvalitné fólie skoro nutnosťou a sú určite viac praktickejšie a krajšie než nejaké metalické pliešky a podobné zbytočnosti pre iPod schuffle. Za takú recenziu by som bol ja spolu s ostatnými určite povďačný.
  Všetký prajem ešte pekný zvyšok večera.

  0
  0
 5. tak toto sa mi zda vazne prehnane,na mobil pochopim ale toto ked padne ak to leti pomaly ja pierko tomu sa nemoze nic stat okrem zasliapnutia :D dobra ochrana na display

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.