Mini-recenzia: metalické pliešky a silikónové púzdra pre iPod shuffle

Apple momentálne predáva iPod shuffle v piatich rôznych farbách. Napriek všetkému si myslím, že najobľúbenejšia je strieborná, ktorá je neutrálna a dobre sa ku všetkému hodí. Ak máte však chuť na zmenu, môžete vyskúšať rôzne púzdra, ktoré nielenže zmenia farbu iPodu, ale aj také, ktoré ho ochránia počas náročnejších aktivít. Dva typy nájdete práve v tomto článku.

Metalické pliešky „MCA MetalCover for iPod shuffle“

Malé metalické pliešky sú výborným doplnkom na zmenu farby iPodu shuffle. Ak vás začína farba vášho iPodu nudiť, alebo ho chcete zladiť s oblečením, sú výborným riešením.

Tieto obaly na iPod sa predávajú v rôznych farbách po troch kusoch. Moje balenie obsahuje farby modrú, zelenú a ružovú, ale dostanete ich aj v čiernej, červenej a staro-ružovej. Povrchová úprava je metalická, na vnútornej časti je však nalepená mäkká gumová „pena“, ktorá chráni iPod pred poškriabaním pri nasadení obalu.

Samotné nasadenie je samozrejme veľmi jednoduché, lebo pliešok sa jednoducho nasunie na telo iPodu. Ovládacie prvky sú stále ľahko prístupné, pri pripojení k docku je však obal nutné (aspoň čiastočne) zosunúť dolu. Ďalšou malou nevýhodou je, že pliešky nie sú celkom tesné a nepriľnú úplne, čím sa môžu ľahšie zošmyknúť dolu; nie je to však rovnako pri každom pliešku, lebo niektoré sú tesné menej a niektoré viac.

Tieto obaly výborne plnia estetickú funkciu – farby sú síce výrazné, ale pomerne príjemné. Nečakajte však, že iPod ochránia pred prachom, špinou alebo inými nečistotami.

Orientačná cena za balenie (3 ks) je 300 SKK.

Plusy

  • pekný estetický doplnok na zmenu farby
  • ľahké nasadenie
  • jednoduchý prístup k ovládacím prvkom

Mínusy

  • niektoré pliešky sa môžu ľahšie zošmyknúť
  • pri napájaní do docku je nutné obaly (čiastočne) zosunúť

Silikónové obaly „Artwizz SeeJacket Silicone 6“

Ak chodíte s iPodom shuffle často do prírody alebo s ním vykonávate športové aktivity, môže dôjsť k ľahšiemu poškodeniu alebo zašpineniu. Preto je výborným doplnkom silikónový obal, ktorý úplne priľne a chráni prehrávač nielen pred poškodením a špinou, ale dá mu aj nový vzhľad.

Tieto púzdra sú balené po šesť kusov v jednom balení, ktoré obsahuje štyri semitransparentné obaly (modrý, zelený, červený a ružový) a dva nepriesvitné obaly (biely, čierny). Nasádzajú trochu ťažšie ako metalické pliešky, ale sú mäkké a veľmi priliehavé, a ako som už povedala, ochránia iPod aj v náročnejších podmienkach.

Malou nevýhodou je, že hrúbka obalu, ktorý je blízko ovládacích prvkov shuffleon/off znemožňuje prístup k nim a funkcie sa ťažšie používajú. V prípade nepriesvitných puzdier tiež neočakávajte, že uvidíte blikať diódu na spodnej a vrchnej časti.

Orientačná cena za balenie (6 ks) je 360 SKK.

Plusy

  • ochrana pred vonkajšími vplyvmi
  • jednoduchá zmena farby

Mínusy

  • zlý prístup k ovládacím prvkom
  • v niektorých častiach obalov je vidieť, že sú odlievané a trčia  z nich malé kúsky silikónu, čo pôsobí trochu lacným dojmom
  • obal je nutné dať dolu pred pripojením k docku
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Návod: Ako si nastavíte widgety v iOS 14

Apple včera vydal veľký update svojho OS pre mobilné zariadenia. Jednou z kľúčových noviniek sú widgety, na ktoré sa teraz pozrieme.