Microsoft vydal prvú aplikáciu pre iPhone/iPod touch – Seadragon

Na App Store sa objavila nová aplikácia s názvom Seadragon od spoločnosti Microsoft. Za zmienku stojí fakt, že Microsoft vydal Seadragon pre iPhone/iPod touch skôr, ako pre svoju vlastnú platformu Windows Mobile. Dôvodom je údajne rôznorodosť hardvéru pri týchto zariadeniach, kdežto pri iPhone/iPod touch ide o jeden typ hardvéru a softvéru. Plusom je aj použitie dotykových displejov čo pridáva jednoduchosť a plynulosť ovládania. Niektoré Windows Mobile zariadenia nemajú grafický akcelerátor dostatočne výkonný na to, aby túto inovatívnu aplikáciu spustili.

Seadragon iPhone

Čo to vlastne Seadragon je?

V skratke ide o aplikáciu, ktorá demonštruje technológiu Microsoftu pre zobrazovanie gigapixelových obrázkov rýchlo a plynulo. Princíp je v tom, že si postupne obrázok približujete, no kvalita neklesá až do maximálneho priblíženia. K aplikácii je pribalených hneď niekoľko ukážkových obrázkov, na ktorých si technológiu môžete odskúšať. Môžete si tak pozrieť podrobné obrázky známych umeleckých diel, galaxie, zeme či mnohé iné. Pomocou Photosynth si môžete cez internet stiahnuť aj ďalšie gigapixelové obrázky určené na prehliadanie. Prehliadanie máp sa podobá známym Google Maps, ale ide o rýchlejšie a plynulejšie riešenie. Nanešťastie, podobne ako pri Google Maps pri snahe pozrieť sa až „do dvora“ košického domu sa obraz zmení na bielu plochu informujúcu o tom, že táto oblasť nie je pokrytá. Samozrejme, pri približovaní západných krajín tento problém odpadá. Seadragon dokáže využiť aj GPS lokalizáciu iPhone 3G.

Seadragon iPhone Seadragon iPhone

Veľký potenciál technológie chce Microsoft využiť napríklad v oblasti domácich fotografií. Predstava o jednom obrovskom obrázku, v ktorom sa nachádzajú všetky vaše odfotené snímky je určite pozoruhodná. To si môžete vyskúšať zatiaľ len na Windows PC (XP alebo Vista), pri počítačoch je pre zmenu oproti mobilným zariadeniam otázka dostupností opačná, verzia pre Mac zatiaľ neexistuje.

Seadragon iPhone Seadragon iPhone

Bude zaujímavé sledovať, aké ďalšie prekvapenia má ešte Microsoft pre iPhone/iPod touch užívateľov pripravené. Seadragon si môžete sami vyskúšať na svojich zariadeniach, stačí si ho bezplatne stiahnuť z App Store. Viac informácií o aplikácii sa dozviete z oficiálnej stránky.

komentáre
  1. Pozerám , že PIN na tej mape ukazuje na našu almamáter :D … Trošku odveci akurát som to stiahol…zaujimávé ale načo to je dobre…

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.