Macworld 2009 – pre Apple posledným a bez Steva Jobsa

Na internete sa ako blesk začala šíriť informácia o blížiacom sa Macworlde 2009 v San Franciscu. Toto podujatie je jedným z najočakávanej­ších, minimálne pre všetkých Apple fanúšikov. Steve Jobs na Macworld podujatiach, ktoré začali už od roku 1997, a januárové bude 25., pravidelne prichádzal s viac, ale aj menej zaujímavými novinkami zo sveta Apple. Nikto asi nezabudne na jeho pravidelné záverečné: „Je tu ešte jedna vec, o ktorej by som vam rád povedal“. Práve po tejto vete zvyčajne nasledovalo uvedenie tej hlavnej novinky.

Pred časom sa veľa rozprávalo o zdravotnom stave S. Jobsa. Špekulovalo sa o tom, či vôbec vystúpi na predošlom Macworlde, kde sa nakoniec ukázal. Po úspešnej operácii rakoviny pankreasu by mal mať svoj zdravotný stav stabilizovaný.

Obrovský úspech, očakávania a dobrý zdravotný stav S. Jobsa nezvyknú byť tradičné predpoklady pre zrušenie účasti na takejto akcii. Macworld 2009 bude pravdepodobne posledným zo série Apple Macworldov. Naviac, na tomto poslednom podujatí už nevystúpi sám Steve Jobs, no bude ho suplovať Phil Schiller (Senior Vice President medzinárodného produktového marketingu). Isté servery informujú, že rozhodnutie Jobsa nevystúpiť na poslednej Apple výstave na Macworld Expo je skôr z politických ako zdravotných dôvodov.

Ďalšie zdroje hovoria o tom, že Apple sa už dlhé roky chcel separovať od Macworldu a predstavovať svoje produkty na vlastných špeciálnych podujatiach. Tým získava väčšiu kontrolu nad prezentáciou a podaním jeho produktov.

Samozrejme, týmto zoznam špekulácií nekončí, no skutočné príčiny týchto krokov sú asi utajené len medzi vybranými osobami.

Bez odpovede nemohol zostať ani hlavný organizátor Macworldu, ktorý všetkých ubezpečuje, že aj napriek týmto novým okolnostiam Macworld nekončí a okrem Macworldu 2010 sa môžeme tešiť na množstvo ďalších úspešných ročníkov.

komentárov
 1. mozno by bolo na case aby El Jobso, isiel uplne do ustrania, lebo zacinam mat pocit,ze jeho “vizie” su pre oblast macintosh “a bag of hurt” :)

  0
  0
 2. chapem vseobecnu snahu firmy o co najvacsiu navratnost vlozenych investicii (a argumenty o inom a lepsom oslovovani zakaznikov, nez su veltrhy), na druhej strane nechapem, ze sa apple tak vzdaluje od zakaznikov, ktori ho drzali nad vodou v tazkych casoch. apple dosahuje viac ako 20%-ne marze zo svojich produktov, jeho HW konkurenti su radi, ak maju 6%. ucast na renomovanom veltrhu by mohlo byt v ich pripade ceresnickou na torte venovanej pre lojalnych zakaznikov.
  z pohladu na (polo)profesionalnu komunitu mackarov mam pocit, ze apple-sklamani je v poslednej dobe pomerne dost.

  0
  0
 3. pomalinku a s predstihem (s ohledem na apple stock) musi predstavovat nove lidi v managementu, tzn. SJ uz nebude moci plne zvladat (vzhledem k zdrav. stavu) svoji funkci v budoucnu.

  0
  0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.